PRZEDSZKOLAKI POZNAJĄ LEŚNE SZLAKI

11 miesięcy temu

22 czerwca grupa Motylków udała się na wycieczkę do Ośrodka Edukacji Leśnej „Cyraneczka” w Pietkowie. Głównym celem wizyty w lesie było przybliżenie przedszkolakom środowiska przyrodniczego, jakim jest las, wzbogacenie ich wiedzy na temat znaczenia lasu dla ludzi i zwierząt oraz poznanie pracy leśnika. Na miejscu przywitała nas Pani leśnik Justyna Bujnowska, która zaprosiła nas do leśniczówki. W środku dzieci miały okazję zobaczyć wypchane okazy zwierząt oraz poroża jeleni. Dzieci poznawały wygląd, nazwy i zwyczaje zwierząt leśnych. Motylki z zaciekawieniem słuchały opowiadań Pani leśnik. Następnie wyruszyliśmy na spacer po lesie. Otaczająca przyroda i wspaniałe krajobrazy wzbudziły w dzieciach zachwyt. Zajęcia uświadomiły im, że przyrodę należy kochać i szanować jak przyjaciela oraz to, że dzieci również są za nią odpowiedzialne. Po krótkiej wyprawie Pani Justyna zaprosiła nas do wspólnej zabawy. Na zakończenie owocnego spotkania spotkaliśmy się przy ognisku i upiekliśmy kiełbaski. Zmęczone, lecz szczęśliwe motylki wróciły do przedszkola pełne nowej wiedzy na temat lasu.

Serdecznie dziękujemy Nadleśnictwu Rudka oraz Pani leśnik Justynie Bujnowskiej  za tak ciekawą i owocną lekcję przyrody.

Serdecznie dziękujemy za udostępnienie autokaru Panu Burmistrzowi Krzysztofowi Gołaszewskiemu. Wyjazd zorganizowany w ramach promocji Miasta i Gminy Łapy.

Aneta Roszkowska

Jolanta Ponińska