PRZEDSZKOLAKI POZNAJĄ LEŚNE SZLAKI

11 miesięcy temu

21 czerwca grupa Muminki tuz pośniadaniu udała się na wycieczkę do Ośrodka Edukacji Leśnej „Cyraneczka” w Pietkowie. Dzieci z utęsknieniem na tą wycieczkę czekały i od dawna się do niej przygotowywały. Na miejscu przywitała nas Pani leśnik Justyna Bujnowska, która zaprosiła nas do leśniczówki. Opowiadała nam o zwierzętach, które żyją w okolicznych lasach i ich cechach charakterystycznych. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć wiele okazów zwierząt, ich poroża czy skóry i wysłuchać ciekawostek na ich temat. Nieco później Pani leśnik zabrała nas na spacer po lesie, gdzie wsłuchiwaliśmy się w dźwięki otoczenia. Nieco zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy pod leśniczówkę, gdzie czekało na nas ognisko, Muminki zabrały się za pieczenie kiełbasek, które zjadły z wielkim apetytem. Bardzo dziękujemy Pani leśnik Justynie Bujnowskiej za ciepłe przyjęcie oraz nadleśnictwu Rutka za możliwość wzięcia udziału w leśnych zajęciach. Dziękujemy również za udostępnienie autokaru Panu Burmistrzowi Krzysztofowi Gołaszewskiemu. Wyjazd zorganizowany w ramach promocji Miasta i Gminy Łapy.

Emilia Domaszewska

Justyna Markowska