PRZEDSZKOLAKI POZNAJĄ LEŚNE SZLAKI

11 miesięcy temu

Grupa maluszków z Muchomorków, w poniedziałkowy poranek 19 VI, po raz pierwszy wybrała się na autokarową wycieczkę. Celem pierwszej  wyprawy był las. Dzieci z utęsknieniem na tą wycieczkę czekały i od dawna się do niej przygotowywały. Zasady bezpiecznego zachowania codziennie  sobie przypominały i wiedzę, jak zachowywać się podczas wycieczki utrwalały. Nauka nie poszła w las – grupa Muchomorków na wycieczce spisałą się na medal!!! O godz. 9 autokar na maluszki przed przedszkolem czekał, więc zaraz po śniadaniu przedszkolaki pełni ciekawości i energii w podróż do pietkowskiego lasu ruszyły, bo nie chciały zmarnować ani jednej chwili. Tam na miejscu Pani leśnik Justynka Bujnowska na Muchomorki czekała, którą grupa serdecznie powitała. Najpierw dzieci do leśniczówki zostały zaproszone, w której w temat lasu zostały wprowadzone. Potem salę edukacyjną zwiedziły, gdzie dużo wiedzy o życiu zwierząt tu żyjących zdobyły. Bobra, wydrę, szczupaka, kaczkę i łabędzia oglądały i  te eksponaty bardzo podziwiały. Kiedy już wiedza zdobyta została, to w praktyce wykorzystać ją grupa maluszków chciała. Podczas spaceru po lesie dzieci czujne były. Z ogromną ciekawością życie leśne obserwowały i żadnego ślimaka przegapić nie zdołały. Ciszą leśną zauroczeni, śpiewem ptaków zachwyceni teraz już doskonale wiedzą, dlaczego hałaśliwi, nie w lesie, ale w domu siedzą. Bo las to dom zwierząt nie ludzi, niech pamiętają o tym                          i maluszki i duzi. Po spacerze do leśniczówki wróciły, gdzie przy ognisku kiełbaski pieczone były, które Muchomorki z apetytem zajadały i soczkiem popijały. Na zakończenie Nasze maluszki Pani Justynce podziękowały, własnoręcznie wykonane prezenty wręczyły, uściskały i do autokaru powsiadały. Choć zmęczone, ale pełne wrażeń i nowych doświadczeń do przedszkola wróciły, a za wspaniałe zachowanie podczas tej pierwszej wyprawy, na wielkie brawa zasłużyły.

Serdecznie dziękujemy za udostępnienie autokaru Panu Burmistrzowi Krzysztofowi Gołaszewskiemu. Wyjazd zorganizowany w ramach promocji Miasta i Gminy Łapy.

W tym miejscu SERDECZNIE DZIĘKUJEMY raz jeszcze Pani leśnik Justynie Bujnowskiej za ciepłe przyjęcie, za przekazanie wiedzy o środowisku przyrodniczym, a przede wszystkim za rozbudzenie w najmłodszych wrażliwości na piękno i bogactwo lasu.

Beata Nielipowicz