PRZEDSZKOLAKI POZNAJĄ LEŚNE SZLAKI

11 miesięcy temu

We wtorek 06.06.2023r. o godzinie 9.00 grupa Jeżyków wyjechała autokarem na wycieczkę do leśniczówki „Rudka”. Na miejscu przywitała Pani Justyna Bujnowska pracownica Nadleśnictwa, która zaprowadziła nas  w odległe zakątki lasu  i zapoznała z celem wycieczki. Dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowały las, który kryje  w sobie wiele ciekawych tajemnic. Poznawały różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa iglaste, liściaste i krzewy, słuchały odgłosów.

Otaczająca przyroda i wspaniałe krajobrazy wzbudziły w dzieciach zachwyt. Zajęcia te uświadomiły im, że przyrodę należy kochać i szanować jak przyjaciela oraz to, że dzieci również są za nią odpowiedzialne.

Wyprawa skończyła się wspólnym ogniskiem. Dzieci piekły kiełbaski.

Pełne wiedzy o lesie i niezapomnianych wrażeń  Jeżyki wróciły do przedszkola.

Składamy serdecznie podziękowania Nadleśnictwu Rudka  za tak owocne, pełne wrażeń spotkanie i obiecujemy, że na spotkanie z leśną przyrodą Przedszkolaki z Przedszkola Nr 2 powrócą jeszcze nie raz.

Serdecznie dziękujemy za udostępnienie autokaru Panu Burmistrzowi Krzysztofowi Gołaszewskiemu. Wyjazd zorganizowany w ramach promocji Miasta i Gminy Łapy.

Agnieszka Budzisz

Joanna Roszkowska