MAJ W PUCHATKACH

11 miesięcy temu

Maj to wyjątkowy czas w życiu każdego dziecka. Jest to miesiąc obfitujący w ważne wydarzenia, na które większość przedszkolaków czeka z niecierpliwością.

Pierwszym z nich był występ Puchatków w Kościele pw. Św. Piotra i Pawła w Lapach z okazji rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 maja.

W kolejnych dniach maja przedszkolaki poznawały kontynenty, dowiedziały się gdzie leży Polska oraz czym jest Unia Europejska.

Drugi tydzień maja poświeciliśmy na tematy związane z rodziną. Przedszkolaki wypowiadały się na temat członków swojej rodziny, czasu spędzanego z rodzicami, a także podawały cechy charakteryzujące ich rodziców. Dodatkowo układały zdania z rozsypanki wyrazowej, rozwiązywały zagadki związane z rodziną, i co najważniejsze, samodzielnie przygotowały niespodzianki dla rodziców z okazji ich święta. Dzieci wiele czasu i zaangażowania włożyły w przygotowanie części artystycznej zorganizowanej z okazji Dnia Rodziny, którą dumnie zaprezentowały przed swoimi rodzicami.

Kolejny tydzień związany był z obchodami Dnia Dziecka. W tym czasie przedszkolaki poznały wizerunki dzieci mieszkających w różnych częściach świata, dowiedziały się jakie mają prawa i obowiązki, a także opowiadały o swoich pasjach, marzeniach i talentach.

Przed nami czerwiec, ostatni miesiąc wspólnej nauki i zabawy w grupie Puchatków….

Katarzyna Olszewska