MAJ W LISKACH

11 miesięcy temu

Maj w tym roku mamy piękny.  Ciepło, pogoda idealna do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Wykorzystujemy ten czas maksymalnie. Wszak tu, na naszym tarasie, możemy również prowadzić nasze zajęcia z dziećmi. Dzieci czują się tutaj swobodnie i mogą oddychać pełną piersią.
Sporo czasu zajęły nam przygotowania do obchodów Dnia Mamy i Taty. Dzieci pod okiem wychowawczyń ćwiczyły swoje występy. Uczyły się piosenek, wierszyków, układów tanecznych. Nie zapomniały też o upominkach dla swoich kochanych rodziców. Było bardzo wesoło i uroczyście. Nasi goście głośno oklaskiwali występy swoich pociech, nie kryjąc wzruszenia. Radosny nastrój udzielał się wszystkim. . Odbyło się także spotkanie z Panią z Klubu Senior +, która w ramach akcji ,,Cała Polska Czyta Dzieciom” przeczytała piękne opowiadanie o emocjach. Przedszkolaki poznały cykl życia drzewa. Zobaczyły jak rosną drzewa owocowe, skąd się biorą owoce. Poznały również mieszkańców sadów – tych najmniejszych i najbardziej pracowitych, dzięki którym wszystko kwitnie. Podczas pokazu multimedialnego dzieci poznały i utrwaliły najważniejsze informacje na temat pszczół m.in jak wyglądają, jak wygląda ich cykl rozwojowy, czym się zajmują oraz czym się żywią. Poznały również mieszkańców łąki oraz kwitnące wiosną kwiaty. Dowiedziały się jakie są najciekawsze miejsca w Polsce i na świecie. Przed nami kolejny piękny miesiąc- czerwiec, pełen przygód.

Ewelina Jachimczuk

Kinga Zdrodowska