MAJ W SÓWKACH

11 miesięcy temu

Kolejny miesiąc za nami, a wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Ten miesiąc był równie pracowity jak poprzednie. Wraz z początkiem miesiąca nasze Sówki utrwalały symbole narodowe. Poznały również wydarzenia, jakie są związane ze świętami narodowymi jakie przypadają na miesiąc Maj.  W kolejnym tygodniu dzieci dowiedziały się co to jest Europa i czym różni się od Unii Europejskiej. Pomocna w tym była mapa, którą dzieci z zaciekawieniem oglądały i zadawały pytania. Następny tydzień był iście odkrywczy, sówki  miały okazję poznać cykl rozwoju żaby i motyla. Niektóre dzieci były zaskoczone, że kolorowe motyle powstają z gąsienicy, a żaby zanim staną się dorosłe mają ogon. Przedszkolaki poznały również innych ciekawych mieszkańców łąki. W kolejnym tygodniu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Każda sówka pilnie powtarzała teksty wierszy i piosenek, aby na ustach rodziców pojawił się uśmiech a w oku zakręciła się łezka. Z tej okazji dzieci również własnoręcznie wykonały prezenty, mamy dostały  zawieszkę/breloczek do kluczy a tatusiowie ozdobę do samochodu. Po udanych występach rodzice wraz z dziećmi miło spędzili popołudnie. Przed nami kolejny miesiąc pełen przygód.

Katarzyna Łapińska