MAJ W MYSZKACH

11 miesięcy temu

Miesiąc maj grupa MYSZKI pod hasłem „Jesteśmy Polką i Polakiem” rozpoczęła obchodami święta Konstytucji 3 Maja.  Z tej okazji dzieci poznawały symbole narodowe, legendy związane z historią naszego kraju, poszerzały wiedzę o swojej ojczyźnie i uczyły się ją kochać. Z zaciekawieniem oglądały również najpiękniejsze miejsca w Europie i na świecie takie jak np. piramidy, pustynie, góry, miasta itp. Z równie dużym zainteresowaniem podczas zajęć  poznawały lasy, pola , łąki, ich mieszkańców i zwyczaje. W maju gościliśmy aktorów dwóch teatrów,  którzy uświadamiali dzieciom jak ogromny wpływ na nasze emocje ma muzyka i jak może nas leczyć ze smutków i lęków oraz że lenistwo nie popłaca. Największym i najbardziej oczekiwanym wydarzeniem była uroczystość obchodów Dnia Mamy i Taty. Na tę okoliczność dzieci przygotowywały się długo i pilnie ucząc się wierszyków, piosenek i tańców które zaprezentowały swoim najbliższym podczas spotkania w sali przedszkolnej.   Wspólne przeżycia i zabawy posłużyły zacieśnianiu więzi rodzinnych, pozwoliły rodzicom wejść na chwilę w nasz mały, słodki przedszkolny świat.

Ewa Krysińska- Zaniewska