MAJ W MUMINKACH

11 miesięcy temu

W maju Muminki poznały ciekawostki o wybranych krajach europejskich oraz  ich flagi, zapoznały się z hymnem Unii Europejskiej. Poznały walutę polską, przeliczały pieniądze, porównywały ich wartość. Uczyły się o mieszkańcach łąki, poznały cykle rozwojowe żaby i motyla, wzięły również udział w spotkaniu z pszczelarzem. Dzieliły zwierzęta na hodowlane, domowe oraz egzotyczne, określały jakie produkty pochodzą od zwierząt i co z nich powstaje. Poznały wygląd i sposób działania wagi szalkowej, porównywały wagę różnych przedmiotów dostępnych w sali przedszkolnej. Muminki wzięły udział w pieszej wycieczce do Szkoły Podstawowej nr 2, gdzie obejrzały przygotowany przez uczniów teatrzyk. Bez wątpienia najważniejszym jednak wydarzeniem w naszej grupie był Dzień Mamy i Taty, na który dzieci przygotowywały się przez dłuższy czas. Muminki zaprezentowały tańce, wiersze i piosenki, wręczyły wykonane przez siebie prezenty dla rodziców, laurki, samodzielnie posiane wcześniej kwiatki. Było trochę stresu, ale dzieci zarazem nie mogły się doczekać aż zaprezentują część artystyczną tak ważnej widowni.

Justyna Markowska