PRZEDSZKOLAKI POZNAJĄ LEŚNE SZLAKI

12 miesięcy temu

25.05.2023r. grupa Puchatków wybrała się na wycieczkę do Nadleśnictwa Rudka w Pietkowie, która została zorganizowana w ramach promocji Miasta i Gminy Łapy.

Dzieci wzięły udział w bardzo ciekawych warsztatach pt. „Wiosna w lesie”. Przedszkolaki miały do wykonania 3 zadania, które wymagały od nich kreatywności. Pierwsze z nich, to przeprowadzenie eksperymentu, który polegał na stworzeniu otoczki dla jajka, tak, żeby nie rozbiło się, kiedy spadnie na ziemię. Ku wielkiej radości przedszkolaków, wszystkie 3 jajka przetrwały upadek – nie było jajecznicy!

Drugim zadaniem było przygotowanie leśnego posiłku: zupy, drugiego dania oraz kompotu. Dzieci otworzyły trzy restauracje pod gołym niebem, w których serwowane były najlepsze specjały: mleczo-zupa, zupa ziołowo-koperkowa ze szpinakowym makaronem i śmietaną z żółtych kwiatów, zupa miętowo-rumiankowa, szyszkotlety zapiekane w piórkach na dębowej sałacie z chrupkami żołędziowymi oraz wiosenną surówką, devolaje z szyszki na musie z różowych kwiatów podawany z leśnym puree i chipsami stokrotkowymi, kompot – leśne marzenie i wiele innych…. – jury jednogłośnie orzekło, że wszystkie posiłki wyglądały bardzo apetycznie i ogłoszony został remis!

Ostatnie zadanie polegało na stworzeniu orczyka z patyka i ozdobieniu go leśnymi skarbami.

Wszystkie Puchatki z żalem opuszczały las i leśniczówkę, w której usłyszały ciekawe historie oraz podziwiały niecodzienne eksponaty.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy Pani Justynie Bujnowskiej za przeprowadzenie fantastycznych warsztatów, mamy nadzieję, że to nie była nasze ostatnie spotkanie!

Serdecznie dziękujemy za udostępnienie autokaru Panu Burmistrzowi Krzysztofowi Gołaszewskiemu.

Katarzyna Olszewska

Patrycja Maciejczuk