ŚWIATOWY DZIEŃ PSZCZÓŁ

12 miesięcy temu

20 maja obchodzimy Światowy Dzień Pszczół, z tej okazji 19.05.2023 r.  grupę Muminków, Smerfów I Puchatków odwiedził pan Wiesław Karpowicz- miejscowy pszczelarz. Tematem numer jeden było podkreślenie znaczenia pszczół dla pozyskiwania żywności i zwrócenie uwagi na zagrożenia dla tych owadów. Pan pszczelarz opowiedział dzieciom o swojej pasji. Przedszkolaki miały okazję obejrzeć, przyniesione do przedszkola narzędzia niezbędne w pracy pszczelarza oraz strój pszczelarza. Niewątpliwie największą atrakcją był żywy ul z tysiącem pracowitych pszczół. Przedszkolaki dowiedziały się, kto wchodzi w skład pszczelej rodziny, jak wygląda pszczela matka, ile żyją pszczoły oraz ile miodu, w ciągu około 40 dni swojego życia produkuje pszczoła (niecała łyżeczka). Pan Wiesław opowiedział też, w jaki sposób pozyskać i wychować pszczele matki, jak dbać o pszczelą rodzinę i pasiekę oraz w jaki sposób pozyskuje się miód. Opowiedział również dzieciom, w jaki sposób, my ludzie, możemy pomóc przetrwać pszczołom, bo jak powiedział Albert Einstein, jeśli zginie ostatnia pszczoła na kuli ziemskiej, ludzkości pozostaną tylko cztery lata życia. Bardzo dziękujemy za ciekawe, pełne wrażeń spotkanie.

Emilia Domaszewska