KWIECIEŃ W PUCHATKACH

rok temu

W pierwszym tygodniu kwietnia przypominaliśmy sobie zwyczaje i tradycje związane ze Świętami Wielkanocnymi: malowaliśmy jajka, tworzyliśmy stroiki, robiliśmy nawet wyścigi w przenoszeniu jajek na łyżce – oczywiście plastikowych.

Na początku miesiąca obchodziliśmy również Światowy Dzień Autyzmu – wszyscy przyszliśmy ubrani na niebiesko i przygotowaliśmy wspólny plakat.

W drugim tygodniu wybraliśmy się w podróż, w kosmos! Poznawaliśmy planety, które wchodzą w skład Układu Słonecznego, omawialiśmy ich cechy i zadawaliśmy sobie pytanie: Czy gdzieś w kosmosie jeszcze jest życie?

Trzeci tydzień poświęcony był ekologii. Świętowaliśmy Dzień Ziemi ucząc się o segregacji odpadów, recyklingu. Dzieci szukały różnych sposobów, które pomogłyby uchronić naszą planetę.

W ostatnim tygodniu kwietnia dzieci poznawały legendy o powstaniu Polski. Przypomnieliśmy sobie nasze symbole narodowe: flagę, godło oraz hymn. Utrwaliliśmy podstawowe wiadomości dotyczące największych miast oraz rzek.

Dzieci wzięły także udział w Festiwalu Kultury Podlaskiej, podczas którego zaprezentowały ludową piosenkę pt. „Lipka Zielona”.

W tym miesiącu Puchatki poznały następujące litery:  Ł,ł; J,j; F,f; H,h, utrwalały umiejętność głoskowania oraz czytania. Na zajęciach matematycznych poznały cyfrę 9, utrwalały znaki „+”, „-”, „=”,odczytywały działania.

W ciepłe dni staramy się jak łapać jak najwięcej promyków słońca i spędzamy czas na przedszkolnym placu zabaw. Mamy nadzieję, że maj przyniesie nam jeszcze więcej radości i niezapomnianych przygód!

Patrycja Maciejczuk