KWIECIEŃ W KRASNOLUDKACH

rok temu

Na początku miesiąca obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Tego dnia ubrani byliśmy na niebiesko na znak  solidaryzowania się  z osobami dotkniętymi różnymi zaburzeniami w funkcjonowaniu. Celem zajęć było zwiększenie świadomości i  wrażliwości w temacie autyzmu. W ramach przygotowań do Świąt Wielkanocnych Krasnoludki malowały jaka, by później włożyć je do swoich  świątecznych koszyczków. Oprócz pisanek dzieci wzięły do domu własnoręcznie wykonane stroiki wielkanocne, którymi ozdobiły swój świąteczny stół. Ważnym tematem poruszanym w kwietniu była ochrona środowiska. Realizowany był ogólnopolski program ,,Kubusiowi przyjaciele natury”. Dzieci uczestniczyły w zajęciach , podczas których uczyły się troszczyć o środowisko naturalne, poznawać podstawowe zasady ochrony przyrody. Poznały ekologiczny sposób wyrzucania śmieci. Poprzez praktyczne działanie nabywały wiedzy na temat sposobów segregacji odpadów . Ponadto omawiano temat związany  z oszczędzaniem wody i energii. W trakcie realizacji tematu o kosmosie dzieci tworzyły gwiazdozbiory utrwalając poznane liczby oraz litery.O pojazdach kosmicznych z ,,Gwiezdnych Wojen” opowiadał kolegom  Igor, który przyniósł do przedszkola różne pojazdy kosmiczne skonstruowane z klocków lego. Ostatni tydzień kwietnia poświęcony był obchodom świąt majowych. Oglądając filmy edukacyjne, kolekcje obrazów, książki historyczne, słuchając baśni i legend o Polsce dzieci utrwalały swoją wiedzę związaną z naszą ojczyzną.

22.04.2023 Krasnoludki brały udział w Festiwalu muzyczno-tanecznym DK w Łapach  pt. ”Festiwal Kultury Podlaskiej Przedszkolaków”. Zaprezentowały utwór ludowy „Zielony mosteczek” w tańcu i śpiewie.

Przez cały kwiecień  Krasnoludki poprzez zabawę  rozwijały tężyznę fizyczną w ,,Sali Mocy”. Na placu zabaw utrwalały zasady bezpiecznego korzystania z urządzeń stałych. W ogrodzie przedszkolnym  poznawały tajniki hodowli kwiatów. W sali przedszkolnej korzystając z różnorodnych klocków uczyły się współpracy w grupach i małych zespołach.

W  tym miesiącu swoje urodziny obchodzili: Igor, Antek i Laura.

Małgorzata Perkowska