KWIECIEŃ W SÓWKACH

rok temu

Kolejny intensywny miesiąc dobiegł końca. Kwiecień był niezwykle aktywnym miesiącem, ponieważ upłynął nam na przygotowaniach do Festiwalu Kultury Ludowej w którym braliśmy udział. Sówki wystąpiły z piosenka pt: „Poszła Mania” i zachwyciły nie tylko swoim talentem ale również ludowymi strojami. Na początku miesiąca obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Świadomości Autyzmu podczas którego wykonaliśmy wspólny plakat oraz ubraliśmy się na niebiesko w ramach solidarności z autystycznymi dziećmi. Podczas zajęć dowiedzieliśmy o gwiazdozbiorach oraz przybyszach z kosmosu. Dodatkowo Sówki przygotowały się do zbliżających świąt i wykonały wielkanocne eksperymenty. Z okazji Dnia Ziemi przedszkolaki brały również udział w akcji „Sprzątamy dla Polski”, podczas której sprzątaliśmy śmieci wokół naszego przedszkola oraz uświadomiliśmy sobie jak ważne jest dbanie o naszą planetę. W kwietniu dopisała nam wspaniała pogoda, dzięki której mogliśmy spędzić dużo czasu na spacerach oraz wspólnej zabawie na przedszkolnym placu zabaw. Pełni energii nie możemy się doczekać co przyniosą nam kolejne miesiące.

Martyna Truskolaska