KWIECIEŃ W MYSZKACH

rok temu

Miesiąc kwiecień przedszkolaki rozpoczęły wielkimi przygotowaniami do Świąt Wielkiej Nocy. Dzieci poznawały tradycje z nimi związane: koszyczek wielkanocny i jego zawartość, symbole i zwierzątka związane ze świętami, , dowiadywały się co to są pisanki, śmigus -dyngus i czego  najczęściej życzą sobie ludzie w czasie Świąt Wielkanocnych.

Z wielkim zaciekawieniem dzieci uczestniczyły w zajęciach poświęconych zwierzętom hodowlanym, leśnym i mieszkającym na łące. Dowiadywały się jak wyglądają, poznawały ich zwyczaje, odgłosy, potrzeby i pożytek jaki czerpią z nich ludzie i środowisko.

Kolejnym ważnym tematem zajęć przedszkolnych było rozbudzanie miłości do naszej planety Ziemi. Dzieci uczyły się o nią dbać poprzez poznawanie sposobów jej chronienia , poznawanie zagrożeń płynących z zanieczyszczania środowiska, uczyły się być eko.  Dużym przeżyciem był udział w sprzątaniu ziemi, kiedy to uczyły się dostrzegać potrzebę czystości przyrody, poznawały zagrożenia związane z zaśmiecaniem środowiska, dowiadywały się o konieczności segregowania śmieci i uczyły się je segregować.

Ogromnym przeżyciem dla wszystkich grup przedszkolnych był udział w II Festiwalu Muzyczno- Tanecznym . Tego dnia dzieci na wielkiej scenie  w Domu Kultury w Łapach prezentowały przed ogromną publicznością swoje umiejętności artystyczne do których długo i starannie się przygotowywały. Dzięki udziałowi w tak wielkim przedsięwzięciu dzieci mogły doświadczyć wielu pozytywnych doznań- wzmocnić wiarę we własne możliwości, pogłębić poczucie pewności siebie, zacieśnić więzi z kolegami oraz więzi rodzinne.

W kwietniu obchodziliśmy również Światowy Dzień Osób z Autyzmem; oglądaliśmy występ grupy muzycznej która uczyła nas jak uzdrawiająco może wpływać na nas muzyka ; uczyliśmy się jak należy zachowywać się w kinie. Dużym przeżyciem była dla dzieci piesza wyprawa do kina, gdzie przedszkolaki obejrzały spektakl pt. „Kacper i Emma na Safari”.

Ewa Krysińska - Zaniewska