KWIECIEŃ W MUMINKACH

rok temu

Pierwszy tydzień kwietnia rozpoczęliśmy od realizacji tematu „Wkrótce Wielkanoc”. Podczas realizacji zajęć dzieci miały okazję poznać tradycje związane z obchodzeniem Świąt Wielkanocnych. Muminki rozwinęły  umiejętności i zdolności plastyczne oraz wzbogaciły wiadomości dotyczące tematu.   Również na początku miesiąca wzięliśmy  udział w Światowym Dniu Autyzmu – przyszliśmy do przedszkola ubrani na niebiesko, obejrzeliśmy prezentację i wykonaliśmy wspólny plakat. Drugi tydzień to realizacja tematu „Kosmiczna przestrzeń”.  Podczas omawiania tematu dzieci odkrywały tajemnice Ziemi i Kosmosu. Wiedzą już,  jak wygląda Układ Słoneczny – znają jego planety. Dzieci również wzbogaciły słownictwo, podejmują próbę czytania, potrafią wymienić i napisać poznane litery:  Ł,ł; J,j; F,f; H,h. Dzieci poznały cyfrę 9, utrwalały znaki „+”, „-”, „=”,odczytywały działania i odkodowywały matematyczne kolorowanki.

Po „Dniu Ziemi”, który omawialiśmy w trzecim tygodniu, dzieci wiedzą i rozumieją też potrzebę dbania o środowisko i konieczność segregacji odpadów. Wiele radości sprawił wszystkim występ na Festiwalu Kultury Podlaskiej. Muminki wytrwale na próbach ćwiczyły, a następnie wspaniale zaprezentowały się z piosenką ludową – „W moim ogródeczku”.

Czwarty tydzień to temat „Jesteśmy Polką i Polakiem”. Dzieci poznały „Legendę o Lechu, Czechu i Rusie”, dowiedziały się co to jest hymn Polski oraz utrwaliły nazwy symboli narodowych: flaga, godło oraz hymn. Nauczyły się z piosenki pt. „jesteśmy Polką i Polakiem”. Poznały mapę Polski-dowiedziały się co oznaczają kolory na mapie, oraz jaka jest największą rzeka w Polsce, podsumowując dzieci wykonały pracę plastyczną – mapę Polski.

Wiosenne słońce i coraz cieplejsza pogoda zachęcały do zabaw na placu przedszkolnym, z którego korzystaliśmy w wolnej chwili. Kolejny miesiąc pełen nauki i wesołej zabawy za nami, przed nami maj i przygotowania do kolejnego bardzo ważnego święta! Ale o tym już niebawem..

Emilia Domaszewska