KWIECIEŃ W MUCHOMORKACH

rok temu

Gdy kwiecień nadchodzi, to wraz z nim Wielkanoc i czas na przeżywanie wielkanocnych tradycji. Tak też i było w tym roku  w Muchomorkach. Nasze maluszki zwyczaje wielkanocne poznawały, nawet stół do wielkanocnego śniadania nakrywały, a potem tych  potraw próbowały i nowe smaki oceniały. Potem przyszła pora na ekologię i dbanie o środowisko naturalne. Dzieci zapoznały się ze sposobami dbania o Naszą planetę Ziemię. Zrozumiąły, że każdy może o nią dbać. Nawet takie maluszki  jak one mogą śmieci segregować, wodę i światło oszczędzać, śmieci do kosza wyrzucać, by w zdrowym i czystym środowisku hasać. A najważniejsze jest to, że nie tylko o tym mówiły, ale przede wszystkim to czyniły. Razem z kolegami z Lisków i Myszek nasz plac zabaw sprzątały i mnóstwo satysfakcji z tego miały. Miesiąc ten zakończyliśmy patriotycznym akcentem. Dzieci swą tożsamość narodową rozbudzały, świadomość przynależności do polskiej wspólnoty narodowej budowały. Dzięki czemu symbole narodowe już znają i Hymn Narodowy rozpoznają. O Unii Europejskiej również usłyszały i że są Europejczykami się dowiedziały. Nasz plac zabaw częściej już odwiedzamy i ze wszystkich dostępnych urządzeń bezpiecznie korzystamy.  Ponadto w tym miesiącu po raz pierwszy wycieczkę pieszą do kina odbyły i seans filmowy pt :”Kacper i Emma na Safari” zobaczyły. Najważniejszym jednak wydarzeniem był udział Muchomorków w Festiwalu Kultury Podlaskiej, który odbył się na deskach Domu Kultury. Nasze maluszki wspaniale wystąpiły, pięknie się zaprezentowały i na scenie wcale nie płakały. Kwiecień był więc pełen wrażeń, ciekawe co maj nam pokaże?

Beata Nielipowicz