KWIECIEŃ W LISKACH

rok temu

W kwietniu Liski z niecierpliwością czekały na Święta Wielkanocne oraz na zajączka. W tym czasie tworzyły piękne prace plastyczne tj.: pisanki, zajączki czy baranki. Na zajęciach poznawały tradycje związane z Wielkanocą. Przedszkolaki uczestniczyły także w Światowym Dniu Autyzmu. Na znak solidarności z osobami z autyzmem przedszkolaki założyły ubrania w kolorze niebieskim oraz stworzyły przepiękny plakat. Liski w kwietniu wybrały się także na pieszą wycieczkę do kina na film „Kacper i Emma na Safari”. Dzieci w kwietniu poznawały zwierzęta hodowlane, żyjące w lesie oraz na safari. Przedszkolaki uczestniczyły także w Akcji „Sprzątamy dla Polski”, dzięki której uświadomiły sobie jak ważne jest dbanie o przyrodę. Liski spędzały również czas w przedszkolnym ogrodzie ciesząc się nowymi zabawkami.

Bardzo emocjonującym wydarzeniem w kwietniu był Festiwal Kultury Ludowej, który odbył się w sobotnie popołudnie 22 kwietnia w Domu Kultury w Łapach. Jego głównym celem było kultywowanie tradycji Podlasia oraz wytworzenie więzi z domem rodzinnym i swoim regionem. Dzieci wystąpiły po raz pierwszy na dużej scenie z repertuarem „Kosił ojciec siano”. Była to cudowna uroczystość pełna wzruszeń i uśmiechu, która bardzo podobała się dzieciom.

To był bardzo ciekawy i pełen emocji miesiąc. Z niecierpliwością czekamy, co ciekawego przyniesie nam maj.

Kinga Zdrodowska

Ewelina Jachimczuk