KWIECIEŃ W SMERFACH

rok temu

Kwiecień przyniósł Smerfom wiele atrakcji i wiele ciekawych wydarzeń. Dzieci uczyły się rozumienia i szanowania tych, którzy widzą i czują świat trochę inaczej niż my. Wzięliśmy  udział w Światowym Dniu Autyzmu – obejrzeliśmy prezentację i wykonaliśmy wspólny plakat. Poznaliśmy litery:  Ł,ł; J,j; F,f; H,h. Układaliśmy z liter wyrazy i pilnie ćwiczyliśmy czytanie. Dzieci poznały cyfrę 9, utrwalały znaki „+”, „-”, „=”,odczytywały działania i odkodowywały matematyczne kolorowanki. W kwietniu obchodziliśmy Święta Wielkanocne – Smerfy miały okazję poznać tradycje z nimi związane. Dużo radości sprawiło dzieciom wykonanie tradycyjnych pisanek. Dzieci odkrywały tajemnice Ziemi i Kosmosu. Wiedzą, jak wygląda Układ Słoneczny – znają jego planety. Rozumieją też potrzebę dbania o środowisko i konieczność segregacji odpadów. W związku z nadchodzącymi Świętami – Świętem Flagi i Świętem Konstytucji 3 Maja rozwijaliśmy postawy patriotyczne i zainteresowania naszą Ojczyzną. Dzieci poznawały piękno Polski i utrwalały znajomość symboli narodowych. Wiele radości sprawił wszystkim występ na Festiwalu Kultury Podlaskiej. Smerfy wytrwale na próbach ćwiczyły, a następnie wspaniale zaprezentowały się w tańcu ludowym – „Lasowiaku”. Wiosenne słońce i coraz cieplejsza pogoda zachęcały do zabaw na placu przedszkolnym, a w pochmurne i chłodniejsze dni dzieci miały możliwość rozwijać swoją kreatywność w przedszkolnej sali.

Mirosława Matusik,

Izabela Witkowska