KWIECIEŃ W JEŻYKACH

rok temu

Dnia 04.04.2022 w Przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Wszystkie przedszkolaki przyszły ubrane w kolorze niebieskim na znak solidaryzowania się z osobami dotkniętymi tym zaburzeniem. Celem zajęć było zwiększenie świadomości i wrażliwości w temacie autyzmu

W ramach przygotowań do Świąt Wielkanocnych nasze przedszkolaki malowały farbkami jajka, by później włożyć je do swoich  świątecznych koszyczków.
Malowanie pisanek sprawiło dzieciom wiele radości.

Kubusiowi Przyjaciele Natury” to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla przedszkoli  poświęcony tematyce ekologicznej, organizowany przez markę Kubuś. Dzieci wzięły  udział w zajęciach tematycznych, podczas których uczyli się troszczyć o środowisko naturalne, poznawać podstawowe zasady. Poznały ekologiczny sposób wyrzucania śmieci. Poprzez praktyczne działanie uczyły się sposobów segregacji odpadów – znają rodzaje odpadów i kolory pojemników. Ponadto omawiano temat związany  z oszczędzaniem wody i energii. Dzieci wiedzą, iż woda jest źródłem życia dla człowieka, roślin, zwierząt. Pokazano jak na co dzień wykorzystujemy wodę w gospodarstwie domowym i co się dzieje gdy jej zabraknie. Zwrócono uwagę na konieczność oszczędzania wody i energii.

Jeżyki brały udział w Festiwalu muzyczno-tanecznym DK w Łapach  pt. ”Festiwal Kultury Podlaskiej Przedszkolaków”. Zaprezentowały taniec „Miała Baba koguta”.

Dzieciaki uwielbiają ćwiczyć w „Sali Mocy”. Wspinają się po drabinkach, wspinaczkach. Jeżdżą rowerkami, biegają po bieżni…… Po wielu atrakcjach zmęczone i zadowolone wracają do swojej sali.

W  kwietniu swoje urodziny obchodził Mikołaj Ożarowski. Sto lat życzymy!

Agnieszka Budzisz

Joanna Roszkowska