KWIECIEŃ W GRUPIE BIEDRONEK

rok temu

Kolejny miesiąc dobiegł końca, to był niezwykle aktywny czas. Dużo spacerów, wycieczek i zabaw. Dużo czasu poświęciliśmy na przygotowaniu tańca, który prezentowały dzieci na Festiwalu Kultury Podlaskiej.

Często wychodziliśmy na podwórko. Pobyt na świeżym powietrzu dostarcza dzieciom  moc wrażeń. Najwięcej radości sprawiają, swobodne zabawy z kolegami i wspólne korzystanie ze sprzętu zgromadzonego wokół przedszkola.

Na placu przedszkolnym szukaliśmy oznak wiosny, Biedronki rozpoznawały pierwsze wiosenne kwiaty i obserwowaliśmy kwitnące krzewy. Obchodziliśmy  Międzynarodowy Dzień Świadomości  Autyzmu. Wykonaliśmy wspólny plakat i w tym dniu ubraliśmy się na niebiesko.

W ostatnim tygodniu kwietnia trwały przygotowania obchodów bardzo ważnego święta narodowego; Święta flagi oraz Święta Konstytucji 3-maja. Dzieci utrwaliły symbole narodowe, poznały legendy oraz z dumą śpiewały hymn Polski. Wykonały pracę plastyczną o tematyce patriotycznej.

Ligia Łapińska