KWIECIEŃ W ŻABKACH

rok temu

Kwiecień  minął bardzo szybko. Upłynął w tematyce Świąt Wielkanocnych  oraz przygotowań do majowych świąt patriotycznych. Na początku miesiąca obchodziliśmy Dzień Świadomości Autyzmu. W tym dniu dzieci przyszły ubrane do przedszkola na niebiesko ,co miało świadczyć o łączności ze wszystkimi, którzy się borykają z problemem samotności i wykluczenia. Wspólnie wykonaliśmy plakat mówiący o tym, że w naszym społeczeństwie żyje mnóstwo dzieci borykających się z autystycznymi problemami. Przed Świętami Wielkanocnymi poznawaliśmy polskie tradycje wielkanocne, wykonaliśmy świąteczne kartki z życzeniami, które dzieci zaniosły do swoich Rodzin. Były też zajęcia związane z ochroną przyrody, uczyliśmy się segregować śmieci i dbać o naszą planetę -ziemię.  Bardzo wiele czasu poświęciliśmy na przygotowania do drugiego już przedszkolnego festiwalu  pt. „Festiwal Kultury Podlaskiej”, który odbył się 22 kwietnia w Domu Kultury w Łapach. Żabki zaśpiewały podlaska piosenkę pt. „Wieziemy tu kogucika”. Był to nasz pierwszy publiczny występ na dużej scenie w tym roku. Wiadomo- było trochę stresu i łez. Miejmy nadzieję , że w przyszłości będzie lepiej. Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie strojów, obecność i duchowe wsparcie nauczycieli i dzieci. Ostatni tydzień kwietnia upłynął w tematyce patriotycznej. Przypomnieliśmy sobie symbole narodowe, zrobiliśmy flagi Polski, godło Polski i śpiewaliśmy hymn Polski. Czekamy przyjścia następnego miesiąca.

Bożena Domaszewska

Katarzyna Thomas