MARZEC W MOTYLKACH

rok temu

Miesiąc zaczęliśmy od rozważań na temat marcowej pogody oraz zmian jakie następują wiosną w ogrodzie i na łące .Dzieci poznały wiosenne kwiaty i przylatujące do nas na wiosnę ptaki. Dobrze wszyscy znają zwyczaje związane z pożegnaniem zimy i nadejściem wiosny. Nasze starszaki zadbały o to by młodsze dzieci wszystkie tradycje poznały dlatego przedstawienie zorganizowały i z gaikiem po sali maszerowały. Motylki w sali Marzannę zrobiły i wszyscy na taczkę ją włożyły. By Panią Wiosnę zaprosić dzieci jej plakat namalowały i na drzwiach wejściowych jej kierunek wejścia wskazały. W  ostatnim tygodniu marca wszystkie zmysły poznały i nimi świat badały . W tym miesiącu oglądały teatrzyk p.t „ Tomek i Romek w kosmosie.

Jolanta Ponińska