MARZEC W SÓWKACH

rok temu

Za nami kolejny miesiąc, coraz częściej za oknem świeci słońce. W pierwszym tygodniu skupiliśmy się na mijającym czasie. Sprawdziliśmy co było najpierw, poznaliśmy pory dnia oraz wybraliśmy się w przyszłość. Kolejny tydzień upłynął nam pod hasłem “Co nam w duszy gra”. Razem z dziećmi poznaliśmy różne instrumenty muzyczne. Sówki miały okazję zagrać na klasycznych instrumentach takich jak: bębenek, marakasy czy trójkąt. Oraz nietypowym instrumencie jakim były klasyczne słoiki wypełnione wodą. Słuchaliśmy różnych gatunków muzyki takich jak: muzyka poważna, współczesna, techno, heavymetalowa czy country. Kolorowy tydzień to była istna tęcza barw. Każdego dnia dzieci miały za zadanie ubrać się w inny kolor, biel symbolizowała pożegnanie zimy, zieleń - pierwszy dzień wiosny, żółta środa polegała na poszukiwaniu pierwszych oznak wiosny, w czerwony czwartek posialiśmy zboże, a pomarańczowy piątek to wiosna malowana oczami dzieci. W ostatnim tygodniu marca rozmawialiśmy o emocjach i uczuciach jakie odczuwamy. Dzięki XXIV Łapskiemu tygodniowi teatru nasza grupa miała okazję obejrzeć darmowy spektakl teatru Katarynka pt.: “Morskie opowieści”. Z niecierpliwością czekamy na kolejne słoneczne dni i czekającej nas przygody.

Katarzyna Łapińska