MARZEC MUMINKÓW

rok temu

Marzec minął nam bardzo szybko. Uczyliśmy się o przemijającym czasie, dzieci dowiedziały się jak odczytywać godziny na zegarze, bawiły się w  muzyków grając na instrumentach oraz przedmiotach które wydają dźwięki. Szukaliśmy oznak wiosny spacerując w okolicy przedszkola, bawiliśmy się na placu zabaw, przywitaliśmy wspólnie nową porę roku biorąc udział w uroczystości przedszkolnej.  Stworzyliśmy mini ogródek w sali siejąc kwiatki i rzeżuchę. Rozmawialiśmy o naszych uczuciach i emocjach oraz tym jak można sobie radzić ze złością. Utrwaliliśmy zwroty grzecznościowe, podawaliśmy przykłady dobrych i złych zachowań. Uczyliśmy się dodawać i odejmować, poznaliśmy nowe litery oraz cyfry, dbaliśmy o naszą sprawność fizyczną podczas ćwiczeń gimnastycznych.

Justyna Markowska