MARZEC W MUCHOMORKACH

rok temu

Muchomorki marzec spędziły pracowicie, choć bardzo chorowicie. W pierwszym tygodniu marcową pogodę analizowały i elementy pogody poznawały. Teraz już wiedzą, że w marcu jak w garncu wszystko miesza się, raz świeci słońce, a raz pada śnieg. Kalendarz pogody prowadziły, a także ogródek zielony założyły. Siały aksamitki, zboże, rzeżuchę, sadziły cebulkę i fasolkę.  Potem codziennie podlewały, pielęgnowały, aż wyrósł  piękny i zielony cały. Nawet wirtualnie roślinkę sadziły, przy czym nazw narzędzi ogrodniczych sobie utrwaliły. Kolejny tydzień zwiastunom wiosny był poświęcony, podczas którego Nasze maluszki pierwsze wiosenne kwiaty poznawały i o powracających z ciepłych krajów ptakach rozmawiały. Po czym można poznać, że już zbliża się wiosna, teraz każdy Muchomorek wie.  Nawet w wierszu i piosence o tym opowie. Wycieczki i spacery w tym też pomagały i wiedzę o zwiastunach wiosny poszerzały. W projekcie „Kolorowy tydzień” także udział wzięły, podczas którego Marzannę robiły, w uroczystym Pierwszym Dniu Wiosny uczestniczyły, plakat na powitanie wiosny stworzyć zechciały i na poszukiwanie Pani Wiosny się wybrały. W tym miesiącu także wiedzę zdobyły na temat co z czego powstało. Teraz już wiedzą co mamy z mleka, a co zrobimy z wełny czy z gliny? W ostatnim tygodniu w świat  zwierząt przenieśliśmy się. Od naszych domowych pupili, przez zwierzęta hodowlane, po dziko żyjące w lesie i na polu wędrowaliśmy i wiedzę na ich temat poszerzaliśmy. Teraz już wiedzą jak się o nie troszczyć, opiekować, czym je karmić albo jak się wobec nich zachować. W międzyczasie Dzień Kobiet i Dzień Chłopaka świętowaliśmy, a 21 marca uroczyście Panią Wiosnę witaliśmy. Muchomorki w marcu bardzo aktywne były i we wszystkich przedszkolnych przedsięwzięciach uczestniczyły. W projekcie „Wspólnie z naturą w Łapach –adaptacja do zmian klimatu” – „O środowisko dbamy dlatego o wodę i energie oszczędzamy” także uczestniczyć zechciały i pomoce dydaktyczne efektywnie wykorzystywały. W Dniu Nowych Technologii w edukacji 2023 również udział wzięły i bardzo fajnie się przy tworzeniu sztuki bawiły.Tyle oto marzec wydarzeń nam dał, a ciekawe co kwiecień przyniesie nam?

Beata Nielipowicz