MARZEC W SMERFACH

rok temu

Kolejny miesiąc wspólnej  nauki i zabawy już za nami.   Dzieci z grupy „Smerfów” zaznajamiały się z porami dnia, ustalały, co było  najpierw, co potem, utrwalały nazwy pór roku oraz miesięcy. Poznawały pracę zegarmistrza, litery takie jak: P, p, Z, z,  U, u, c, C. Dzieci dowiedziały się, że muzyka jest wszędzie, poznały instrumenty muzyczne, śpiewały i grały. Dzieci również dowiedziały się, że każdy ma różny charakter i różne emocje, takie jak radość, itp. Przypomniały, jakie są zachowania negatywne i pozytywne oraz  wartość dobrych uczynków. Dnia 21 marca witały wiosnę oraz rysowały Panią Wiosnę swoimi oczami. Zaznajomiły się z tradycjami nadejścia wiosny, takimi jak gaiczek wiosenny, czynnie brały udział w wiosennym przedstawieniu trzymając wstążeczki oraz wywożąc Marzannę- Zimową Pannę na taczce hen, hen daleko…Dzień wiosny pięknie się wpisał w „ Kolorowy tydzień” pełen barw oraz wrażeń, ubieraliśmy się na biało, zielono, czerwono, pomarańczowo  i żółto. Żegnaliśmy zimę, witaliśmy wiosnę, szukaliśmy oznak wiosny, sadziliśmy roślinki, np.  owies, z którego stworzyliśmy piękne stroiki na wielkanocny stół  oraz malowaliśmy wiosnę oczami dzieci. Odwiedziliśmy również „ Salę Mocy”????, gdzie było suuuper!

Smerfy obejrzały również przedstawienie teatralne w wykonaniu Teatru Katarynka , pt. „ Muzyczne Zoo” w Domu Kultury w Łapach oraz grając wystąpiły na scenie. Marzec był miesiącem pełnym wrażeń.

Izabela Anna Witkowska

Mirosława Matusik