MARZEC W GRUPIE BIEDRONEK

rok temu

Nasze przedszkolaki nie miały czasu na nudę. Miesiąc minął szybko i pracowicie.   Było wiele atrakcji  i pracy również.

Witaliśmy wiosnę z wielką radością. Biedronki wspólnie wykonały postać  pani wiosny, pokolorowały rysunek  i własnoręcznie zrobionymi kwiatami ozdobiły suknię. Wspólnie wykonaliśmy marzannę. Na placu przedszkolnym dzieci z naszej grupy wysadziły hortensję, kwiaty będą umilały  pobyt na świeżym powietrzu.  Na podwórku kolorową kredą dzieci rysowały wszystko co kojarzy się z najpiękniejszą porą roku. Chodziliśmy  na spacery i szukaliśmy  oznak wiosny w przydomowych ogródkach.

,,Maszeruje Wiosna’’ to tytuł piosenki, którą Biedronki przygotowały na powitanie wiosny. nasze przedszkolaki wykonały układ taneczny do tej piosenki.

Uczymy się również układu tanecznego do ludowej przyśpiewki ,,Czarny Baranie’’

Ten taniec zaprezentujemy na scenie dn.22.04.2023r w Domu Kultury na Festiwalu muzyczno – tanecznym.

W tym miesiącu dwukrotnie chodziliśmy na pieszą wycieczkę do kina w Domu Kultury.

16. marca dzieci obejrzały film  o przyjaźni  pt. ,,Ella, Bella, Bingo’’, natomiast  29. marca Biedronki były na przedstawieniu teatralnym pt. ,,Morskie opowieści’’. Spektakl opowiadał o przygodach rozśpiewanej załogi. Dzieci aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu, tańczyły i brały udział w konkursach.

W tym miesiącu nasza grupa otrzymała dużo nowych zabawek, każdy przedszkolak znalazł coś dla siebie.

Ligia Łapińska