MARZEC W LISKACH

rok temu

Marcowe Przygody zaczęliśmy od obserwacji pogody charakterystycznej dla przedwiośnia. Każdego dnia obserwowaliśmy marcową pogodę za oknem. Poznaliśmy znaczenie przysłowia „W marcu, jak w garncu”. Dowiedziały się co właściwie rozumiemy przez to przysłowie, czym jest tytułowy garnek i co się w nim znajduje.  Podczas spacerów nasi mali obserwatorzy przyrody za pomocą lupy znaleźli mnóstwo wiosennych kwiatuszków oraz zwierzątek. Dostrzegli kwiaty w ogródkach, zielone pączki na drzewkach oraz stwierdzili, ze jest zdecydowanie cieplej na dworze. Nie mogło zabraknąć również tematów o wiosennych pracach na polu i w ogrodzie. My również stworzyliśmy swój wiosenny ogródek na przedszkolnym parapecie. Z nasionek posialiśmy aksamitki i rzeżuchę.  Po długiej i mroźnej zimie 21 marca powitaliśmy Panią Wiosnę.  Wzięliśmy udział w projekcie ,,Kolorowy tydzień” podczas którego wykonaliśmy marzannę i stworzyliśmy plakat na powitanie wiosny. Nie zabrakło też zabaw i tańców. Kolejny tydzień był równie ciekawy, zastanawialiśmy się co możemy stworzyć z gliny, z czego są zrobione nasze ubrania, jak zrobić ser  mleka oraz przypomnieliśmy sobie proces powstawania chleba. Wzięliśmy udział W dniu Nowych Technologii w edukacji 2023  tworząc sztukę i doskonale się przy tym bawiąc. Z  niecierpliwością czekamy na nadchodzący miesiąc i czekające nas nowe wyzwania!

Ewelina Jachimczuk

Kinga Zdrodowska