MARZEC W KRASNOLUDKACH

rok temu

Marzec w Krasnoludkach  rozpoczął się oczekiwaniem na wiosnę i poszukiwaniem jej oznak. Obserwowaliśmy przyrodę, korzystaliśmy z placu zabaw i nowych zabawek, chodziliśmy na spacery. 21 marca, wspólnie z przedszkolakami z innych grup, żegnaliśmy kalendarzową zimę, by powitać nową porę roku.  Braliśmy także udział w innowacji “Kolorowy tydzień”- codziennie ubieraliśmy się na inny kolor i wykonywaliśmy zadania przygotowane na każdy dzień. W ramach innowacji założyliśmy w naszej sali mini wiosenny ogródek. Na zajęciach dydaktycznych rozmawialiśmy także o upływającym czasie oraz o różnych rodzajach muzyki. Obchodziliśmy w naszej grupie Dzień kobiet oraz Święto Chłopców.

Skorzystaliśmy z zaproszenia DK Łapy i udaliśmy się na przedstawienie „Muzyczne Zoo” z okazji  Łapskiego Tygodnia Teatru.  Uczyliśmy się nowych piosenek i wierszy, wykonywaliśmy prace plastyczne. Czekamy już na kwiecień i zbliżające się Święta.

Małgorzata Perkowska

Małgorzata Piekutowska