Z WIZYTĄ W BIELSKU PODLASKIM

PODSUMOWANIE PROJEKTU WĘDRUJĄCA KSIĄŻKA

17.05.2017r grupa PUCHATKÓW pojechała na wycieczkę integracyjną w celu podsumowania Projektu ,,Wędrująca Książka’’. Zaproszenie otrzymaliśmy od pani Ewy Olszewskiej, która koordynowała działania Przedszkola nr 3 w Bielsku Podlaskim w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego. Już nie mogliśmy doczekać się chwili wyjazdu. Dzieci z niecierpliwością odliczały dni i w końcu ….. wsiedliśmy do autokaru i chcieliśmy jak najszybciej spotkać naszych rówieśników. Okazało się, że organizatorzy specjalnie dla nas przygotowali wieeeeele niespodzianek. Przywitaliśmy się, obejrzeliśmy występy dzieci z Przedszkola nr.3 w Bielsku Podlaskim z grupy ,,Biedronki’’. Korzystając z pięknej słonecznej pogody, wszyscy wyszliśmy na plac przedszkolny. Tam poznaliśmy zasady nowej dla nas zabawy ,,Tropy’’ szukaliśmy zaginionej książki. Uważnie słuchaliśmy poleceń i wskazówek pani Agnieszki i dlatego udało się odnaleźć kopertę w której była ukryta książka. Gdy już trochę byliśmy zmęczeni wróciliśmy do przedszkola. Wysłuchaliśmy stworzonej przez 10 przedszkoli z całej Polski książki, którą czytała pani dyrektor Ewa Oksiuta pt:,,Ola zwiedza świat’’. Następnie obejrzeliśmy prezentację multimedialną „Bielsk Podlaski moje miasto” Poznaliśmy zabytki, tradycje oraz krótką historię tego miasta. Pani Ewa Olszewska przeczytała bardzo ciekawą legendę o swoim mieście. Później wszyscy zostaliśmy zaproszeni na pyszny obiad, który bardzo nam smakował. Po posiłku były kolejne zabawy, tym razem przy muzyce. Tańczyliśmy przy rytmach muzyki. Uczyliśmy się tańca ,,Chokolate’’ – całkiem dobrze nam to wychodziło. Poznaliśmy wiele nowych zabaw, które wykorzystamy w naszym przedszkolu. Ogromną niespodzianką był tort w kształcie książki z napisem ,,Wędrująca książka’’. Wszyscy podbiegliśmy, każdy chciał zobaczyć go z bliska. Ustawiliśmy się w kolejkę i czekaliśmy na porcję tego smakołyku. Wystarczyło dla wszystkich, smakował wybornie. Była wymiana książek między przedszkolami. Każde dziecko otrzymało pamiątkowy medal ,,Mały Twórca’’ Z dumą spoglądaliśmy na swoją zawieszoną na szyi odznakę. Przyszła pora powrotu do przedszkola. Już zdążyliśmy zapoznać się z kolegami i koleżankami – szkoda, że tak szybko minął czas. Zaprosiliśmy wszystkich w odwiedziny do naszego przedszkola w Łapach. Pożegnaliśmy się i podziękowaliśmy za miłe przyjęcie. Bardzo miło spędziliśmy ten dzień. Planujemy następne spotkanie w „dwójeczce”. Do zobaczenia u nas przyjaciele!

ligia Łapińska

kliknij i zobacz galerię