DZIEŃ DZIECKA W „DWÓJECZCE”

1 czerwca w całej Polsce obchodzimy Dzień Dziecka. Z tej okazji w Przedszkolu Nr 2  tradycyjnie odbył się „Bal u Ślimaka Lucka”. O godzinie 9 wszystkie grupy pojawiły się na udekorowanym kolorowymi balonami placu zabaw. Najpierw głos zabrała Pani Dyrektor, która w imieniu całej kadry i personelu przedszkola złożyła dzieciom życzenia. Następnie wszystkie Panie zaśpiewały dzieciom „Sto lat”- miny dzieci były bezcenne J Później zaczęła się prawdziwa zabawa, której nie było końca. Wszystkie dzieci zatańczyły układ do piosenki „Chocolate”, do którego przygotowywały się od kilku dni. Nie mogło zabraknąć pociągu, tańca przy uwielbianej przez dzieci piosence „Ona tańczy dla mnie” czy zabaw z chustą. Niespodziewanie zawitał do nas przyjaciel Lucka – Niedźwiadek, który zapragnął pobawić się z nami. Wszystkie dzieci stworzyły dwa ogromne koła i zaśpiewały piosenkę  „Stary niedźwiedź mocno śpi”, a nasz gość ku uciesze maluchów biegał i łapał uciekające przedszkolaki.  Na koniec sam został złapany i musiał wykupić się cukierkami. Każda grupa miała także za zadanie odnaleźć ukryty na placu skarb. Ostatnim punktem było wspólne rozpakowanie wielkiego prezentu, który czekał na dzieciaki od samego rana. Był to piękny, nowy domek do ogrodu przedszkolnego, na widok którego krzykom i piskom nie było końca! Na dzieci czekały też słodkie niespodzianki, które otrzymały w salach. Nawet niesprzyjająca pogoda była nam nie straszna, bawiliśmy się wspaniale!!!

Jeszcze raz życzymy WSZYSTKIM DZIECIOM, aby ich dzieciństwo było jak najlepsze i aby trwało jak najdłużej! ;)

Patrycja Maciejczuk

Małgorzata Piekutowska