MUMINKI W LESIE

PRZY BUDOWIE GNIAZD WYPADA, ŻEBY Z PTAKIEM PTAK POGADAŁ

10 maja po raz kolejny pojechaliśmy autokarem na wycieczkę do leśniczówki „Rudka”. Pani Justynka mama Patrycji, która zawsze prowadzi ciekawe zajęcia  zapoznała nas z celem spotkania ,,Ptaki i ich gniazda" Dzieci obejrzały film edukacyjny dotyczący różnorodność ptasich gniazd. Dowiedziały się jak gniazda są bardzo ważne dla ptaków, stanowią schronienie dla jaj i piskląt oraz miejsce zapewnienia im odpowiednich warunków. Następnie zostaliśmy podzieleni na trzy zespoły. Pani leśnik przekazała grupom ptasie jaja i wyznaczyła zadanie: ,,Budujemy gniazda". Szybko zabraliśmy się do pracy. Budowaliśmy gniazda z różnych materiałów: patyków, liści, mchu i piórek. Po ukończeniu zadania włożyliśmy jajeczka do gniazd i w ciszy wróciliśmy do leśniczówki. Ciekawi jesteśmy: ,,kiedy i jakie wylęgną się ptaszki?"

Serdecznie dziękujemy Pani Justynce za spotkanie i cenne informacje. Zawsze wracamy z lasu  z nowymi doświadczeniami i pełni energii.

Joanna Roszkowska