MUMINKI NA PRZEGLĄDZIE TEATRALNYM W BIAŁYMSTOKU

BAJU, BAJ! BAWIMY SIĘ W TEATR

W tym roku Muminki ze skeczem „Spóźnialski Jaś” reprezentowały Nasze Przedszkole na  Przeglądzie Małych Form Teatralnych, które odbyło się 26.04.2017r w Białymstoku w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Warszawskiej 79A. Dla naszych aktorów było to przeżycie wielkie, choć tą scenę już znały, bo będąc maluszkami też tam występowały. Gdy występu nadszedł czas, trema mobilizująca  się pojawiła i aurą skupienia nas otoczyła. Muminkowi aktorzy swoje role pięknie odegrali, tańce odtańczyli, po prostu wspaniali byli. Liczna widownia żart sytuacyjny zrozumiała i gromkimi brawami Muminki nagradzała. Jury werdykt dopiero w sobotę ogłosi, ale my już zwycięzcami się czujemy, bo my nagród nie oczekujemy, gdyż my w teatr się tylko bawimy i satysfakcje z tego czerpiemy. Zaraz po spektaklu drugie śniadanie dzieci miały, bo brzuszki już jeść wołały. Gdy się posiliły, to na zwiedzanie Muzeum Wojska Polskiego ruszyły. A tam atrakcji co nie miara, spotkanie z historią - przygoda wspaniała. Nie tylko wiedzę o żołnierzach zdobywały, ale nawet w ich role się wcielały. Aktywne zwiedzanie bardzo nam się podobało, a pracownicy muzeum niezwykle gościnnie, ciepło i przyjaźnie nas przyjęli i nadziwić się nie mogli, skąd tak FANTASTYCZNE dzieci do nich przybyły. Zatem wyjazd był bardzo udany, bogaty w przeżycia i wrażenia, które trudno opisać, więc zapraszamy do zdjęć i filmików obejrzenia.

Beata Nielipowicz