WĘDRUJĄCA KSIĄŻKA

OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY

Przedszkolaki z "Dwójeczki" wzięły udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym ,,Wędrująca Książka’’. Wspólnie wymyśliliśmy tytuł dla naszej książki ,,Ola w poszukiwaniu skarbu zdrowia’’. Dzieci wykonały portret naszej bohaterki, który stał się stroną tytułową naszej książki. Zapakowaliśmy w kopertę, poszliśmy z grupą na pocztę i wysłaliśmy do wyznaczonego Przedszkola. Nasza książka odwiedzała dzieci, w dziesięciu miastach w Polsce. Rówieśnicy pisali w naszej książce opowiadania i rysowali ilustracje. Doradzali naszej bohaterce, co należy robić, żeby być zdrowym. W końcu otrzymaliśmy, jakże wyczekiwaną przez wszystkie dzieci przesyłkę. Ola wróciła do nas po długiej podróży, kolorowa z pięknymi ilustracjami. Widać, że dzieci włożyły wiele serca tworząc obrazki do tej cudownej książki. Nasze Przedszkolaki, natomiast pisały opowiadania, rysowały ilustracje dla rówieśników z innych miast w Polsce. Każda grupa włączyła się w tę akcję.

Teraz czekamy na certyfikat, który otrzyma Przedszkole za ukończenie projektu.

Już jedną ważną nagrodę otrzymaliśmy: tytułowa strona naszej książki czyli nasza bohaterka OLA zajęła I miejsce w ogólnopolskim konkursie internetowym. Wszystkie grupy biorące udział w projekcie otrzymały MEDAL i kopię książki pt. "Ola w poszukiwaniu skarbu zdrowia". Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w pisanie przygód Oli, dzieci podziwiamy za talent plastyczny....

Ligia Łapińska