SENSOPLASTYKA W ŻABKACH

WODA + MĄKA = WSPANIAŁA ZABAWA !!!

W piątek 17 marca przedszkolaki z grupy „Żabek” uczestniczyły w zajęciach z elementami Sensoplastyki. Bawiliśmy się znakomicie za pomocą mąki, wody i barwników. Na początku zajęć zrobiliśmy ciecz nienewtonowską. Ależ było radości przy lepieniu kuli, która za moment rozpływała się po naszych rączkach. Kolejnym etapem naszej wspólnej zabawy było stworzenie masy do której wsypywaliśmy zabarwiony na różne kolory ryż. Naszym zadaniem było połączenie obu składników. (suchego + mokrego) . Z tak powstałej masy stworzyliśmy dywan sensoryczny po którym później spacerowaliśmy. Zabawa tą metodą rozwija kreatywność i twórcze myślenie. Wpływa na stymulację wszystkich zmysłów (węchu, wzroku, dotyku, słuchu, smaku). W takie zabawy będziemy bawić się częściej. To dopiero początek!

Mariola Perkowska