KRASNOLUDKOWY MINI-OGRÓDEK

WIOSNA NA PARAPECIE

Krasnoludki już poczuły wiosnę i jej namiastkę zapragnęły mieć w sali! Postanowiliśmy więc założyć własny mały ogródeczek. W poniedziałek od rana rozmawialiśmy o roślinach- w drodze burzy mózgów dzieci wywnioskowały, iż roślinom potrzebna jest ziemia, woda i słońce. Przeprowadziliśmy nawet eksperyment- kapustę pekińską umieściliśmy w słoiczkach z zabarwioną wodą, aby przekonać się jak roślina transportuje wodę- udało się nasze liście następnego dnia rano były zabarwione, a to znaczy, że przez cały czas pobierały kolorową wodę! Od teorii przeszliśmy do praktyki i zaczęliśmy siać i sadzić. Fasolkę i cebulkę w słoiczkach z wodą, rzeżuchę na mokrej wacie, szczypiorek, bazylię, miętę i inne zioła w doniczkach z ziemią. Posialiśmy również kwiaty. Wszystko ustawiliśmy w słonecznym miejscu, czyli na parapecie. Pozostało nam czekać na pierwsze plony i codziennie o nasz ogródeczek dbać.

Małgorzata Piekutowska

kliknij i zobacz galerię