DZIEŃ ZIEMI 22 KWIETNIA

17 dni temu

SPRZĄTAMY DLA POLSKI

W dniu 22 kwietnia dzieci z naszego przedszkola dołączyły do obchodów Dnia Ziemi, aby uczyć się, jak dbać o naszą planetę i jak żyć ekologicznie. W tym dniu odbywały się różnorodne aktywności edukacyjne, aby podkreślić znaczenie ochrony środowiska naturalnego. Dzieci miały okazję przekonać się, że nawet małe codzienne czynności, takie jak segregacja śmieci, czy oszczędzanie wody, mogą mieć duży wpływ na zdrowie naszej planety.

W ramach tego dnia nasze przedszkole zaangażowało się też w dwie akcje społeczne dzięki, którym mogliśmy zadbać lepiej o naszą Ziemię. Wzięliśmy udział w  już VII edycji akcji #SprzątamyDlaPolski. Głównym celem akcji było rozbudzenie świadomości ekologicznej przedszkolaków i odpowiedzialności za środowisko naturalne. Inicjatywa ta miała również na celu pokazanie  dzieciom, że  rozwiązaniem  problemu  zaśmieconego  środowiska nie  jest  tylko  coroczna zbiórka  śmieci, lecz  głównie  zmiana  nawyków  w codziennym życiu, segregacja i umiejętne gospodarowanie odpadami.

Dlatego nie mogło oczywiście zabraknąć  corocznego programu zbiórki baterii Reba, którego hasłem jest „Baterie zbieramy, wspólnie o środowisko dbamy.” W tym roku padł rekord -przedszkolakom udało się zebrać aż 288,4 kilogramów zużytych baterii.

Obchody Dnia Ziemi w przedszkolu nie tylko uczyły dzieci o ekologii, ale także budowały ich świadomość ekologiczną i odpowiedzialność za przyszłość naszej planety. Dzięki takim inicjatywom jak akcja #SprzątamyDlaPolski oraz Zbiórka baterii Reba najmłodsi uczą się, że każdy z nas ma ważną rolę do odegrania w ochronie środowiska.

Mariola Perkowska

Magdalena Perkowska