SPOTKANIE SÓWEK I BIEDRONEK Z PANIĄ LEŚNIK

POZNAJEMY TAJEMNICE PRZYRODY

W środę 21.02.2024r. w grupie Sówek i Biedronek odbyło się spotkanie z Panią  leśnik, które przybliżyło przedszkolaki do świata zwierząt w okresie zimowym oraz wprowadziło ich w atmosferę zbliżającej się wiosny. Pani leśnik Justyna Bujnowska opowiedziała dzieciom o różnorodności zwierząt, które zamieszkują lasy i łąki w okolicy oraz o tym, jak radzą sobie w trudnych warunkach zimowych. Dzieci z zaciekawieniem słuchały, jakie strategie przyjmują zwierzęta, aby przetrwać zimę, od hibernacji po szukanie pożywienia pod warstwą śniegu. Rozmawialiśmy również o oznakach zbliżającej się wiosny i magii powracającego życia w przyrodzie. Dzieci przez lupę oglądały gałązki przyniesione przez panią leśnik w poszukiwaniu tworzących się pączków. Dziękujemy Pani Justynie za ciekawe spotkanie i odpowiedzi na nurtujące dzieci pytania dotyczące świata przyrody.

Justyna Markowska