BEZPIECZNY PIESZY W GMINIE ŁAPY

PROJEKT PRZYNOSI SUKCES

W ostatnich miesiącach gmina Łapy zainicjowała innowacyjny projekt mający na celu podniesienie świadomości dotyczącej bezpieczeństwa pieszych wśród najmłodszych mieszkańców. Inicjatywa o nazwie "Bezpieczny Pieszy w Gminie Łapy" zyskuje coraz większe uznanie społeczności, a efekty są już widoczne.

Projekt skierowany jest głównie do dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym oraz ich rodziców. Jego głównym celem jest edukacja najmłodszych o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach, korzystaniu z przejść dla pieszych i właściwego zachowania w pobliżu ruchu drogowego. W ramach projektu zorganizowano szereg działań, w tym warsztatów edukacyjnych w przedszkolach i szkołach, gdzie specjaliści ds. bezpieczeństwa drogowego przekazywali istotne informacje dotyczące ruchu drogowego w sposób przystępny dla dzieci. Pan Burmistrz Krzysztof Gołaszewski wraz z Komendantem Policji Panem Tomaszem Organkiem przekazali na ręce dyrektorów przedszkoli zestawy edukacyjne „Autochodzik”. Szkoły Placówki zostały doposażone w pomoce edukacyjne, które uatrakcyjnią zajęcia dotyczące bezpieczeństwa.

Ponadto, zainstalowano nowoczesne oznakowanie drogowe w miejscach częstego poruszania się pieszych.  Warto podkreślić, że aktywna współpraca z lokalnymi społecznościami była kluczowym elementem sukcesu projektu. Efekty projektu są już zauważalne - dzieci coraz świadomiej przekraczają ulice, korzystając z oznakowanych przejść, a rodzice bardziej angażują się w edukację swoich pociech na temat bezpieczeństwa drogowego. Mamy nadzieję, że liczba incydentów związanych z ruchem drogowym w obszarze projektu znacząco spadnie. "Bezpieczny Pieszy w Gminie Łapy" to doskonały przykład, jak lokalne społeczności mogą wspólnie działać na rzecz poprawy bezpieczeństwa drogowego. Inicjatorzy projektu planują kontynuację działań, wprowadzając dodatkowe elementy edukacyjne i rozbudowując współpracę z mieszkańcami. Dzięki temu projekt stanie się trwałym elementem kształtowania bezpiecznych nawyków wśród najmłodszych członków społeczności lokalnej.