PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

WIOSNA, WIOSENKA, W MYM SERCU PIOSENKA

21 marca 2023 roku dzieci z naszego przedszkola obchodziły Pierwszy Dzień Wiosny. To doskonała okazja, aby wspólnie świętować nadejście tej pory roku. W tym dniu pożegnaliśmy „Marzannę – Zimową Pannę”, wszyscy bawili się świetnie, były zabawy, tańce i śpiew. Przedszkolaki doskonale poradziły sobie z rozwiązaniem zagadek dotyczących wiosennej pory roku. Poznały tradycje i zwyczaje związane z nadejściem wiosny – „ Gaiczek zielony”, który wniosły dzieci trzymając kolorowe wstążeczki. Korowód obszedł dookoła salę zwiastując wiosnę. Chwilę potem pojawiła się pięknie przystrojona Pani Wiosna, która pięknie podskakiwała wokół strumyczka z żabkami i bocianami. Nie zabrakło również zabaw plastycznych, gdyż dzieci wykonały po powrocie do swoich sal pracę zbiorową, pt. „ Pani Wiosna oczami dziecka”. I tak ten dzień z pewnością  był dla każdego radosnym wydarzeniem.

Izabela Witkowska

Ewa Krysińska - Zaniewska