KLIMATYCZNE

„Sfinansowano ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej” .

Kolejny sukces Stowarzyszenia „Nasze Łapy-Twoja Przyszłość”

Projekt „Klimatyczne leśne przedszkole”

Stowarzyszenie „Nasze Łapy-Twoja Przyszłość” działające przy Przedszkolu nr 2 w Łapach odniosło kolejny sukces! Napisany przez nas projekt pt.: „Klimatyczne leśne przedszkole” został doceniony na konkursie zorganizowanym przez Stowarzyszenie „Euroregion Niemen” w Suwałkach. Otrzymaliśmy dofinansowanie na jego realizację ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Od  2 maja do 30 czerwca w ramach projektu odbędzie się 14 warsztatów edukacyjnych dla przedszkolaków w Ośrodku Edukacji Leśnej „Cyraneczka” w Pietkowie.

Dzięki tej inicjatywie chcemy zapewnić dzieciom atrakcyjną formę spędzania czasu na łonie natury.  Chcemy, by dzieci poznawały i utrwalały wiadomości z zakresu przyrody nie tylko w sali przedszkolnej lecz również w lesie. Pragniemy, by dzieci miały zapewnione jak najlepsze warunki edukacji przez zabawę oraz korzystały z dóbr natury jakie nas otaczają. Praca z dziećmi w plenerze oparta będzie na bezpośredniej obserwacji, która przybliży dzieciom świat.

Celem projektu jest podnoszenie świadomości ekologicznej i kształtowanie postaw ekologicznych przedszkolaków z Przedszkola Nr 2 w Łapach. Chcemy promować wśród dzieci zasady zrównoważonego rozwoju oraz podnieść ich świadomość w zakresie wpływu działalności człowieka na środowisko i zmiany klimatyczne.

Partnerami naszego projektu jest nadleśnictwo Rudka oraz Fundacja „Larus”. Honorowy patronat nad projektem objęła Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Białymstoku.

Już wkrótce zapraszamy do śledzenia naszych leśnych poczynań.

TEST WIEDZY DLA PRZEDSZKOLAKÓW – KLIMAT

6 maja 2016r w naszym przedszkolu odbył się test wiedzy dla przedszkolaków uczestniczących w projekcie „Klimatyczne Leśne Przedszkole” sfinansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Test zawierał 11 pytań i dotyczył klimatu, zanieczyszczenia powietrza, wody oraz gleby. Dzieci świetnie poradziły sobie z pytaniami dotyczącymi zanieczyszczenia powietrza, segregacji śmieci. Z pomocą nauczyciela odpowiedziały co to jest klimat, z czego składa się pogoda, jakie mogą być skutki zanieczyszczonego powietrza, wody oraz gleby. Najwięcej trudności przedszkolakom sprawiłio pytanie dotyczące ekstremalnych zjawisk pogodowych a także nie znały odpowiedzi na pytanie co to jest zrównoważony rozwój. Mamy nadzieję, że kolejne wyjazdy przedszkolaków do lasu w ramach projektu „Klimatyczne leśne Przedszkole” pozwoli dzieciom dokładniej przybliżyć wiedzę dotyczącą klimatu.

Piszą o nas - w Nadleśnictwie Rudka

Piszą o nas - w Łapach