II WYJAZD 12.05.2016

LEŚNA WYPRAWA

Kolejny wyjazd na łono natury w Pietkowie w ramach projektu ,,KLIMATYCZNE  PRZEDSZKOLE’’  sfinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej”.

Zatrzymaliśmy się przed domem myśliwskim ,,CYRANECZKA’’ – tam przywitała  nas pani Marta Chruściel. Zaprosiła wszystkich do ,,Klasy pod dębem’’, w której  ławki zastąpiono pniami drzew. Prowadząca wyjaśniała dzieciom różne symptomy  pogodowe. Dzieci rysowały, wycinały, przyklejały słońce, chmurki, deszcz, wiatr na konturach mapy Polski, określały na niej kierunki. Świetnie bawiliśmy się przy zabawie "Ziemia - słońce". Po "lekcji geografii" przyszedł czas na przerwę, którą dzieci dowolnie wykorzystały i za wszystkie czasy się wyhasały. Na deser pani Marta zaserwowała nam zabawy z cieniem, które polegały na obrysowaniu konturów cienia kolegi. Ta zabawa dużo przyjemności nam  sprawiała i do kolejnych takich będzie motywowała. Pożegnania nadszedł czas i przedszkolaki wyruszyły znanym już sobie szlakiem w drogę powrotną. Jak zwykle pod wiatą odpoczęły i zjadły posiłek. Tym razem nasza przewodnik, pani Justyna, zorganizowała dzieciom wolny czas. Wszystkie doskonale się bawiły i w zajęciach uczestniczyły. Następnie na pomost widokowy udaliśmy się – podziwialiśmy szuwary, nasłuchiwaliśmy śpiewu ptaków. Dzikie gęsi skrzydłami do nas w locie machały i chyba nas pozdrawiały -  bo chyba nie żegnały?!

Elżbieta Porowska

kliknij i zobacz galerię