AKCJE - PRZEDSZKOLE NR 2
PRZEDSZKOLE NR 2 PROMUJĄCE ZDROWIE
Strona głowna  /  AKCJE
AKCJE
 
 
 E-TWINNING   PROMOCJA ZDROWIA   ROK SZKOŁY W RUCHU
 
kliknij i zobacz
 
 

ZBIERAMY NA WÓZ STRAZACKI
 
 
Przedszkole nr 2 dołączyło się do zbiórki na zakup nowoczesnego samochodu dla OSP. Dzieci bardzo lubią wizyty strażaków, dazą ich zaufaniem i sympatią. Strażacy nie pozostają obojętni i każdego roku prowadzą edukacyjne zajęcia z maluchami w naszym przedszkolu. 
   Z cierpliwością pokazują naszym maluchom samochód i sprzęt strażacki. Każde dziecko ma okazję poczuć się małym strażakiem.
  Dlatego prosimy o dołączenie się do akcji i wrzucenie pieniązków do puszki znajdującej się w przedszkolu.

 
ZBIERAMY BATERIE
 

 
 
Jako przedszkole promujące zdrowie dbamy tez o ekologię i środowisko. W ramach akcji Eko Walentynki zebraliśmy jednego dnia dwa kartony zuzytych baterii. Dzieci tego dnia otrzymały Walentynkowe upominki, a kartony z bateriami zostaną wysłane za punkty wymienne, za które dzieci otrzymają zabawki. Dzięki takiej akcji dzieci przyczyniły się nie tylko do ochrony środowiska, ale uczą się jak postępować z tego typu odpadami i gospodarności. Zapraszamy do przynoszenia zuzytych baterii do naszego przedszkola i wrzucenia ich do zielonego pudełka znajdującego się przy drzwiach wejściowych.
 

 
PRZYJACIELE LASU
 
 
Przedszkole nr 2 w Łapach bierze udział w akcji "Dni przyjaciół lasu" pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. W ramach tej akcji zorganizowaliśmy spotkanie z leśnikiem, które miało na celu przybliżenie wiedzy o polskich lasach oraz ludziach , którzy o nie dbają. Uwieńczeniem spotkania jest wystawa  prac wykonanych przez dzieci i udział w akcji „ Dni przyjaciół lasu” pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Serdecznie dziękujemy Panu Grzegorzowi Godlewskiemu – nadleśniczemu i Pani Justynie Bujnowskiej Matos da Costa za przeprowadzenie spotkania 
i udostępnienie rekwizytów do pokazu. Dziękujemy też sponsorom „Lasy Państwowe” Nadleśnictwu Krynki za przekazanie książeczek, karmników, budek lęgowych i pokarmu dla ptaków  na rzecz Przedszkola nr 2. Dzięki wsparciu mogliśmy  zorganizować  ptasią stołówkę, będziemy montować w naszym ogrodzie budki lęgowe dla ptaków, dzieci skorzystają z książek i malowanek o lesie i zwierzętach, a także będą brały czynny udział w organizowaniu ogródka ziołowego, warzywnego i kwiatowego.
 

 
 kliknij i zobacz
Bierzemy udział w konkursie "Książka w przedszkolu" w ramach akcji Biblioteczka malucha. I etap konkursu juz za nami.Nasze działania mozna zobaczyć na stronie biblioteczkamalucha.pl. 
Teatrzyk w ramach "W krainie baśni i legend" przygotowała Pani Małgorzata Perkowska wraz ze swoją grupą Muminków.Relacja z przedstawienia umieszczona jest ponizej. Zapraszamy do obejrzenia filmu.
 
 

Ostatnia aktualizacja: 2015-10-25