STOWARZYSZENIE - PRZEDSZKOLE NR 2
PRZEDSZKOLE NR 2 PROMUJĄCE ZDROWIE
Strona głowna  /  STOWARZYSZENIE
STOWARZYSZENIE
 NASI PRZYJACIELE

 
      
 
 Statut stowarzyszenia "Nasze Łapy- Twoja przyszłość" 
 
 
 
KONTO BANKOWE STOWARZYSZENIA
 
Bank Spółdzielczy w Łapach 41 8081 0009 0002 6462 2000 0010
 
 

 
ZAPROSZENIE NA PRZEGLĄD JASEŁEK PRZEDSZKOLNYCH 2017
 

 

 
 
 
 
 
 PRZEGLĄD TANECZNY PRZEDSZKOLAKÓW 
 
KLIKNIJ I ZOBACZ
 
 

 
 
NASZE ŁAPY-TWOJA PRZYSZŁOŚĆ
 
 
Stowarzyszenie na rzecz Przedszkola nr 2 informuje o rozpoczęciu działaności.
 
    W naszym przedszkolu w marcu 2013 roku zostało założone  stowarzyszenie ''Nasze Łapy Twoja Przyszłość''. W sierpniu 2013 r. zostało już zarejestrowane. Stowarzyszenie utrzymuje się ze składek członków i działa na rzecz Przedszkola nr 2 w Łapach. Dzięki temu, możemy ubiegać się o dofinansowanie ze środków unijnych. Zorganizowaliśmy Prezentacje ''Jasełek'' 6.01.2014 r. w salce św. Józefa- wystąpiły dzieci z Przedszkola nr.2 w Łapach. Na występy licznie przybyli zaproszeni goście, oraz mieszkańcy naszego miasta. W grudniu 2013 r. został złożony projekt na konkurs POKL „Bawię się i uczę” na bezpłatne zajęcia dodatkowe dla dzieci w przedszkolu. W styczniu tego roku Stowarzyszenie złożyło ofertę na konkurs na zadanie publiczne pt.: „ Z kulturą za pan brat”. Czekamy na pozytywne rozpatrzenie naszych projektów.
 
Prezes Stowarzyszenia
Ligia Łapińska
 
Dokumenty Stowarzyszenia                                         Statut Stowarzyszenia
  
 
 
 
 
SPOTKANIE JASEŁKOWE - PRZEDSZKOLE NR 2 W ŁAPACH

               Wielkim wydarzeniem w Przedszkolu nr 2 w Łapach było wystawienie Jasełek, które odbyło się
w niecodziennym nastroju i zostało zorganizowane w salce św. Józefa przy ul. Cmentarnej w Łapach.
W uroczystości brały udział wszystkie grupy przedszkolne razem ze swoimi wychowawczyniami.  Młodsze przedszkolaki śpiewały kolędy i pastorałki, a starsze pokazały prawdziwy kunszt aktorski w przedstawieniach Jasełkowych. Dzieci wystąpiły w strojach Świętej Rodziny, aniołków i pasterzy. Z dumą przedstawiły historię Narodzin Jezusa rozczulając publiczność wśród, której byli rodzice i dziadkowie. Maluszki uroczo z wdziękiem aniołków tańczyły i śpiewały pastorałki i kolędy wzbudzając zachwyt wszystkich obecnych. Brawom i gratulacjom nie było końca. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały słodkie kosze z rąk  Księdza Proboszcza  Waldemara Krzywińskiego, Prezes Stowarzyszenia „Petrus” Pani Barbary Dzierżek, Prezes Stowarzyszenia „Nasze Łapy – Twoja przyszłość” Pani Ligii Łapińskiej oraz wychowawczyń grup. 

               Spotkanie przebiegało w bardzo radosnej i ciepłej atmosferze. Mamy nadzieję, że ta uroczystość na długo wpisze się w przedszkolny kalendarz imprez i będzie wizytówką Przedszkola nr 2 w Łapach.

Serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji spotkania

Księdzu Proboszczowi Waldemarowi Krzywińskiemu

i udostępnienie miejsca jakim jest salka św. Józefa. 

 Dziękujemy naszym Gościom za przybycie na przedstawienia jasełkowe

  Panu Burmistrzowi Wiktorowi Brzosko oraz  Sekretarz U M i G Łapy Pani Urszuli Jabłońskiej. Dziękujemy  za obecność wśród nas

 Pani Barbarze Dzierżek prezes Stowarzyszenia „Petrus”.

Wszystkim  Rodzicom

dziękujemy za przygotowanie dzieci i pomoc w organizacji imprezy. 

Panu Grzegorzowi Świerżyńskiemu

Studio Foto  z Łap

dziękujemy za udokumentowanie naszej uroczystości.

 

Cała impreza zorganizowana była pod patronatem

Stowarzyszenia „ Nasze łapy – Twoja przyszłość”,

które działa na rzecz Przedszkola nr 2 w Łapach.

 

12.01.2014 r. Przedszkole nr 2 w Łapach 


 

 

UWAGA
Dnia 11.03.2014 r. odbędzie się zebranie Stowarzyszenia
„Nasze Łapy – Twoja przyszłość”.
Wszystkich członków zapraszamy do Przedszkola nr 2 o godz.16.00
 
Zarząd Stowarzyszenia

 

 
 

 II Przegląd Jasełek Przedszkolnych
 
         20 stycznia 2015 r. Stowarzyszenie „Nasze Łapy – Twoja przyszłość” zorganizowało II Przegląd Jasełek Przedszkolnych. Gościnnie wystąpiły dzieci z Zespołu Szkół w Sokołach oraz Przedszkola nr 1 w Łapach.Gospodarze – dzieci z Przedszkola nr 2 wystawiły trzy prezentacje Jasełkowe.
         Piękna  gra aktorska, spontaniczność i zaangażowanie dzieci sprawiły, że przedstawienia były udane
i oryginalne. Rozbrzmiewające dźwięki kolęd i pastorałek  w wykonaniu najmłodszych aktorów wyzwalały w  naszych widzach wzruszenie i podziw. Jury przyznało nagrody specjalne. Dzięki uprzejmości przedsiębiorców lokalnych mogliśmy wręczyć nagrody wszystkim uczestnikom.
Organizacja Przeglądu Jasełek Przedszkolnych daje szansę najmłodszym dzieciom na pokazanie ich pracy, pracy nauczycieli, wychowawców i opiekunów. Jasełka to specyficzne przedstawienie, w którego organizację z zapałem włączają się Rodzice i Dziadkowie. Poprzez takie spotkania dzieci poznają historię Bożego Narodzenia, nauczyciele i wychowawcy wymieniają swoje doświadczenia i pomysły, a Rodzice i Dziadkowie mają okazję do spotkania. W takim dniu wszyscy na chwilę zatrzymujemy się, by podziwiać nasze pociechy i wspierać je naszą obecnością.  
Pragniemy serdecznie podziękować sponsorom za wsparcie finansowe i rzeczowe naszych działań. To dzięki Wam dzieci biorące udział w występach otrzymały nagrody i zostały zaproszone na słodki poczęstunek.
Nasi darczyńcy:
 
MADENT – Gabinet Stomatologiczny, NORIS – Daniel Łapiński, ROMAR -  Przedsiębiorstwo handlowe, ELTRON Łapy, Mleczarnia Łapy, PSS Społem, „ZIELONY DOMEK” – sklep wielobranżowy; HELLO BABY – sklep z zabawkami ul. Cmentarna
 
Dziękujemy Jury: Księdzu Proboszczowi z Parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła - Waldemarowi Krzywińskiemu; Pani Annie Muszyńskiej – przedstawicielce Biblioteki Publicznej w Łapach; Pani Esterze Gąsowskiej – nauczycielce religii; Pani Ewa Łupińskiej - przedstawicielce Rady Rodziców w Przedszkolu nr 2; Pani Marcie Dzielnickiej – Prezes Stowarzyszenia KUL – Turysta.
Szczególne podziękowania kierujemy do dzieci i wychowawców, którzy wzięli udział w naszym przeglądzie. Swoją obecnością daliście nam poczucie, że nasze działania mają sens i wzbudzają zainteresowanie. Dziękujemy.
 
Ligia Łapińska
Prezes Stowarzyszenia
„Nasze Łapy-Twoja przyszłość”
 kliknij i zobacz galerię
 
RELACJA VIDEO
 
 
 
 

OGŁOSZENIE
 
W DNIU 26.02.2015 R. O GODZINIE 16.00 ODBĘDZIE SIĘ ZEBRANIE STOWARSZYSZENIA
NASZE ŁAPY - TWOJA PRZYSZLOŚĆ
 
Zapraszamy do Przedszkola nr 2
 
Zarząd Stowarzyszenia

PROTOKÓŁ ZEBRANIA Z DNIA 26.02.2015
 

 
 
 "RUSZAMY MAMY"
 
Projekt zrealizowany będzie w miesiącach wrzesień, październik, listopad 2015 w Przedszkolu nr 2 
Celem jest aktywizacja kobiet, które skorzystają z bezpłatnych zajęć aerobiku. W czasie, gdy mamy będą ćwiczyły - zostanie zorganizowana opieka dla ich dzieci.
Opieka będzie polegała na organizacji zabaw plastycznych, muzycznych i ruchowych.
 
Stowarzyszenie "Nasze Łapy - Twoja przyszłość"  otrzymało dofinansowanie zadania


"Ruszamy mamy" w kwocie 2000 zł. 
 

 
 I SPOTKANIE W RAMACH ZADANIA "RUSZAMY MAMY"
 
 
 
 23 września 2015 r. odbyło się spotkanie z dietetykiem skierowane do osób uczestniczących w akcji Ruszamy mamy. Pani Monika Krawiel przedstawiła sposoby prawidłowego żywienia, odpowiadała na pytania uczestniczek. Podczas spotkania dzieci miały zapewnioną profesjonalną opiekę. 
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.
 
kliknij i zobacz galerię
 
 

 
 
 30 września 2015 r. odbyły się pierwsze zajęcia aerobiku dla mam, które przyprowadziły ze sobą dzieci. Dzieci w czasie, gdy mamy ćwiczyły - bawiły się w oddzielnej sali pod opieką nauczycieli. Dziękujemy Pani Joannie Dąbrowskiej za przeprowadzenie profesjonalnych zajęć i chęć współpracy.
 
klknij i zobacz galerię
 
 
  „Ruszamy mamy” to zadanie, którego podjęło się  Stowarzyszenie „Nasze Łapy - Twoja przyszłość” polegające na organizacji ćwiczeń aerobiku dla mam z dziećmi. W czasie, gdy mamy ćwiczą – dzieci bawią się pod opieką nauczycieli z Przedszkola nr 2 w Łapach. Akcja przewidziana jest na 3 miesiące i jest realizowana po godzinie 17.00 w Przedszkolu nr 2 w Łapach. W ramach zadania 23.09.2015 r. odbyło się spotkanie z  Panią Moniką Krawiel – dietetykiem, na którym zostały przekazane informacje na temat zdrowego żywienia i wpływu trybu życia na kondycję człowieka.
 
 Serdecznie dziękujemy Pani Joannnie Dąbrowskiej za włączenie się do naszych działań i prowadzenie spotkań ćwiczeniowych. Dziękujemy wszystkich mamom, które uczestniczą w zajęciach oraz osobom, dzięki którym projekt jest realizowany.
 
 
 
 
Ligia Łapińska
 
 
 
Prezes Stowarzyszenia
„Nasze Łapy-Twoja przyszłość”
 

 
 
PROJEKT PROTOKÓŁ 9.03.2016
 
UWAGI DO PROTOKOŁU PROSIMY ZGŁASZAĆ DO PREZESA STOWARZYSZENIA PAI LIGII ŁAPIŃSKIEJ
 

 


                                                                             

 

„Sfinansowano ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej” .

Kolejny sukces Stowarzyszenia „Nasze Łapy-Twoja Przyszłość”

Projekt „Klimatyczne leśne przedszkole”

Stowarzyszenie „Nasze Łapy-Twoja Przyszłość” działające przy Przedszkolu nr 2 w Łapach odniosło kolejny sukces! Napisany przez nas projekt pt.: „Klimatyczne leśne przedszkole” został doceniony na konkursie zorganizowanym przez Stowarzyszenie „Euroregion Niemen” w Suwałkach. Otrzymaliśmy dofinansowanie na jego realizację ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Od  2 maja do 30 czerwca w ramach projektu odbędzie się 14 warsztatów edukacyjnych dla przedszkolaków w Ośrodku Edukacji Leśnej „Cyraneczka” w Pietkowie.

Dzięki tej inicjatywie chcemy zapewnić dzieciom atrakcyjną formę spędzania czasu na łonie natury.  Chcemy, by dzieci poznawały i utrwalały wiadomości z zakresu przyrody nie tylko w sali przedszkolnej lecz również w lesie. Pragniemy, by dzieci miały zapewnione jak najlepsze warunki edukacji przez zabawę oraz korzystały z dóbr natury jakie nas otaczają. Praca z dziećmi w plenerze oparta będzie na bezpośredniej obserwacji, która przybliży dzieciom świat.

Celem projektu jest podnoszenie świadomości ekologicznej i kształtowanie postaw ekologicznych przedszkolaków z Przedszkola Nr 2 w Łapach. Chcemy promować wśród dzieci zasady zrównoważonego rozwoju oraz podnieść ich świadomość w zakresie wpływu działalności człowieka na środowisko i zmiany klimatyczne.

Partnerami naszego projektu jest nadleśnictwo Rudka oraz Fundacja „Larus”. Honorowy patronat nad projektem objęła Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Białymstoku.

Już wkrótce zapraszamy do śledzenia naszych leśnych poczynań.

TEST WIEDZY DLA PRZEDSZKOLAKÓW – KLIMAT

   6 maja 2016r w naszym przedszkolu odbył się test wiedzy dla przedszkolaków uczestniczących w projekcie „Klimatyczne Leśne Przedszkole” sfinansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

       Test zawierał 11 pytań i dotyczył klimatu, zanieczyszczenia powietrza, wody oraz gleby. Dzieci świetnie poradziły sobie z pytaniami dotyczącymi zanieczyszczenia powietrza, segregacji śmieci. Z pomocą nauczyciela odpowiedziały co to jest klimat, z czego składa się pogoda, jakie mogą być skutki zanieczyszczonego powietrza, wody oraz gleby. Najwięcej trudności przedszkolakom sprawiłio pytanie dotyczące ekstremalnych zjawisk pogodowych a także nie znały odpowiedzi na pytanie co to jest zrównoważony rozwój. Mamy nadzieję, że kolejne wyjazdy przedszkolaków do lasu w ramach projektu „Klimatyczne leśne Przedszkole” pozwoli dzieciom dokładniej przybliżyć wiedzę dotyczącą klimatu.

Piszą o nas - w Nadleśnictwie Rudka

Piszą o nas - w Łapach

Piszą o nas - w Łapach

Piszą o nas - w Kuratorium Oświaty Białystok

Piszą o nas - Kurier Poranny


  

 

 BAJKA 1

I wyjazd - 10.05.2016 r.

 BAJKA 2

II wyjazd - 12.05.2016 r.

BAJKA 3

III wyjazd - 18.05.2016 r.

BAJKA 4

IV wyjazd - 19.05.2016 r. 

 

V i VI wyjazd - 24.05.2016/25.05.2016 BAJKA 5 BAJKA 6

VII i VIII wyjazd - 31.05.2016/7.06.2016 BAJKA 7 BAJKA 8

IX - X wyjazd - 9.06.2016/14.06.2016 BAJKA 9 BAJKA 10

XI- XII wyjazd - 16.06.2016/21.06.2016 BAJKA XI BAJKA XII

XIII - XIV wyjazd - 23.06.2016/28.06.2016 BAJKA XIII BAJKA XIV


 IV PRZEGLĄD PRZEDSTAWIEŃ JASEŁKOWYCH - 11.01.2017

 III PRZEGLĄD TANECZNY PRZEDSZKOLAKÓW - 25.04.2017


Ostatnia aktualizacja: 2017-11-26