Strona głowna  /  PROGRAMOWANIE
PROGRAMOWANIE

Przedszkole nr 2 w Łapach bierze udział w Programie „Uczymy dzieci programować” pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Cyfryzacji oraz Kuratorium Oświaty w Białymstoku. Dzięki temu mamy okazję, kształtować miękkie kompetencje: rozwijać algorytmiczne myślenie, zadaniowe podejścia do stawianych problemów, kreatywność, umiejętność pracy w zespołach, szukanie kompromisów. Dzieci dowiadują się  jak bezpiecznie i odpowiedzialnie korzystać z nowoczesnych technologii i zasobów sieci. Pokazujemy, że kodowanie nie jest trudne a realizacja tego rodzaju aktywności nie wymaga dostępu do stacjonarnego sprzętu komputerowego. Wprowadzamy elementy robotyki do zajęć dydaktycznych. Podnosimy swoje kwalifikacje jako nauczyciele oraz oswajamy lęki związane z wykorzystywaniem nowych technologii.

Podczas realizowania zadań, które są publikowane na stronie EduSense wykorzystujemy technologie AR, kody QR, tablety, wirtualną matę, matę do kodowania, kubeczki, krążki humanistyczne itp. Nowoczesna technologia, użyte na zajęciach pomoce dydaktyczne są tylko tłem, dodatkiem, są środkiem do osiągnięcia założonego celu, nigdy nie są najważniejsze. Najważniejsza jest metodyka, celowość działań nas nauczycieli, podejście do ucznia, atmosfera, którą tworzymy podczas zajeć relacje z dziećmi.

Ostatnia aktualizacja: 2019-07-22