WSPÓŁPRACA ZE ŚRODOWISKIEM LOKALNYM

Przedszkole nr 2 w Łapach w ramach działań Placówki Promującej Zdrowie organizuje i realizuje programy i projekty we współpracy ze środowiskiem lokalnym m.in.:

• Program „Kolory Zdrowia”

Kolory zdrowia to cykl zajęć i spotkań realizowanych we współpracy z Przedszkolem nr 1 w Łapach mających na celu krzewienie wśród małych dzieci zdrowych nawyków żywieniowych i postaw prozdrowotnych. W ramach zajęć grupy przedszkolne odwiedzały się nawzajem i razem przygotowywały i zjadały zdrowe II śniadanie oraz uczestniczyły w zabawach ruchowych. Dzieci mały także okazję odwiedzić ogródki działkowe, aby obserwować uprawę warzyw i owoców.

• Projekt „Ruszamy mamy”

Projekt „Ruszamy mamy” realizowany był we współpracy ze Stowarzyszeniem „Nasze Łapy- Twoja Przyszłość” i miał na celu aktywizację ruchową mieszkanek Łap. Wstępem do cotygodniowych zajęć aerobiku było spotkanie z dietetykiem, na którym zostały przekazane informacje na temat zdrowego żywienia i wpływu trybu życia na kondycję człowieka. Uczestniczki mogłytakże bezpłatne przeprowadzić badanie i analizę składu ciała.

• Projekt ”Raz, dwa, trzy, ruszam ja ruszasz mamo ty”

Projekt był kontynuacją działań mających na celu aktywizację mam dzieci uczęszczających do Przedszkola nr 2 w Łapach do zadbania o swoje zdrowie fizyczne, poprzez możliwość skorzystania z bezpłatnych cotygodniowych zajęć ruchowych aerobiku oraz treningu funkcjonalnego z elementami samoobrony.

• Projekt „Szkolni przyjaciele”

Realizacja projektu „Szkoli przyjaciele” polega na systematycznych spotkaniach przedszkolaków z Przedszkola nr 2 w Łapach z uczniami Szkoły Podstawowej nr 2. Wizyty mają na celu wymianę doświadczeń, wspólne zabawy irozwój zainteresowań, a także przygotowanie sześciolatków do rozpoczęcia nauki w szkole poprzez stopniową aklimatyzację w nowym miejscu.

• Piknik  ,,W zdrowym ciele zdrowy duch”.

Każdy rok szkolny kończy festyn rodzinny pod hasłem „W zdrowym ciele zdrowy duch” dający okazję do spotkania się całych rodzin i integrację całej społeczności przedszkolnej. Jest to okazja do wesołej zabawy, rozgrywek sportowych oraz zacieśniania więzi i tworzenia atmosfery sprzyjającej rozwojowi naszych przedszkolaków.