BAZA LOKALOWA I WYPOSAŻENIE PRZEDSZKOLA

Przy zaangazowaniu społeczności przedszkolnej zostało zmodernizowane zaplecze rekreacyjno – sportowe:

- budowa placu zabaw NIVEA, a później zmiana nawierzchni,

- budowa Ścieżki Bosych Stóp,

- stworzenie Kącika Ciszy,

- zmodernizowanie kuchni przedszkolnej,

- stworzenie sali do terapii,

- utworzenie sali do zajęć Montessori,

- zakup nowych pomocy dydaktycznych, tablic interaktywnych, zabawek, wyposażenia SI,

- organizowanie Szkółki rowerowej.

Możliwość ufundowania placu zabaw przez firmę NIVEA bardzo zjednoczyła lokalną społeczność. Wszyscy, bez względu na miejsce zamieszkania głosowali w plebiscycie internetowym, aby wywalczyć profity dla naszego przedszkola. Późniejsza zmiana nawierzchni zwiększyła odpowiedzialność za wspólne „dobro” zarówno wśród rodziców, jak i dzieci. Dostrzeżono również większe zaangażowanie w jego dbałość i pielęgnację. Ścieżka Bosych Stóp i Kącik Ciszy to kolejne miejsce do zróżnicowanych i ciekawych zabaw na świeżym powietrzu. Sala terapii i sala do zajęć Montessori to długo wyczekiwane pomieszczenia, w których można prowadzić zajęcia indywidualne oraz grupowe z dziećmi, które potrzebują tego typu wsparcia. Rozwinięto dzięki temu możliwość pomocy psychologiczno – pedagogicznej o zajęcia TUS, SI.

Modernizacja kuchni przedszkolnej dała możliwość przygotowywania posiłków zgodnie z nowymi zaleceniami.

Po rozpowszechnieniu Szkółki rowerowej dostrzeżono większą aktywność społeczeństwa lokalnego. Pracownicy, rodzice i dzieci częściej korzystają z rowerów, jako środka lokomocji. Zwiększyła się także, znajomość oraz czujność dzieci na przestrzeganie zasad ruchu drogowego.

Wszystko wskazuje, że były to pozytywne zmiany w naszej społeczności przedszkolnej.