DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA W ŻABKACH

WESOŁO SIĘ BAWIMY

20 września br. obchodziliśmy w naszym przedszkolu „Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka”. Już od samego rana zaczęliśmy wesoło nasze święto. Dzieci nie mogły się doczekać wcześniej zapowiedzianych niespodzianek. A było ich wiele. Pierwszą z nich była wspólna zabawa przy skocznej muzyce oraz zabawa z chustą animacyjną. Zza drzwi słychać było radosne krzyki i śmiechy dzieci. Cała nasza sala była przepełniona radością z powodu tak ważnego święta, które obchodzimy tylko raz w roku. Dalszym etapem było wspólne oglądanie bajek. Po krótkim seansie bajkowym czekała na dzieci niespodzianka w postaci piniaty. Dzieci nie mogły doczekać się rozbijania truskawki – niespodzianki. Aż wreszcie nastał moment rozbijania, każde dziecko próbowało dostać się do środka. Po długich zmaganiach z papierową kulą wreszcie ze środka wysypały się owocowe lizaki i galaretki. Ale było radości ze wspólnego rozbijania i ujrzenia co wysypuje się z piniaty. Wszystkie dzieci zabrały się za zajadanie smakołyków.  Na zakończenie tak radosnego dnia dzieci otrzymały medale przedszkolaka. To był z pewnością niezapomniany dzien pełeń wrażeń i atrakcji.

Mariola Perkowska