ŻABKI NA WYCIECZCE W LESIE

To był piękny październikowy dzień ( 19.10. 2017) , jeden z nielicznych tej jesieni. W końcu udało nam się pojechać na wycieczkę autokarową do pobliskiego Nadleśnictwa Rudka. Cała grupa stawiła się tego dnia punktualnie, zjedliśmy śniadanie i z niecierpliwością oczekiwaliśmy przyjazdu autokaru z grupą dzieci i opiekunów z Przedszkola nr 2 w Łapach. Pierwszym punktem wycieczki było poznanie Pani Leśnik, która opowiedziała nam o swojej pracy. Dalszym etapem wycieczki było zbieranie żołędzi, które będą stanowiły pokarm dla zwierząt podczas zimy. Po zbieraniu przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do lasu podczas której nauczyły się jak należy zachowywać się w lesie. Podczas wędrówki podziwiały dary lasu i nasłuchiwały odgłosów lasu. Długi spacer i mnóstwo świeżego powietrza wzmogły apetyty gdy już dzieci przybyły „pod wiatę”, przygotowane bułeczki szybko znikały ze stołu. Pobyt w lesie był krótki , podróż powrotna minęła szybko, a obiad zastał zjedzony z wyjątkowym smakiem. Maluchy udały się na leżakowanie, a starszaki podążyły do zabawy.

Mariola Perkowska